חד וחלק
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
99

"בחלקים מסוימים במדינה, אנו חייבים להחזיר משטר צבאי"

ח"כ יואב גלנט על המתיחויות עם הציבור העברי והאלימות הגוברת במדינה: "אם העסק הזה ימשיך - בסוף, לא תהיה לנו ברירה אלא להוריד את הכפפות מהידיים"


יוסי מזרחי שוחח ב־104.5fm עם חבר הכנסת יואב גלנט (הליכוד) על הנושאים המרכזיים והבוערים ביותר בימים אלה בזירה הביטחונית והפוליטית, וביניהם - האם הוא ישתתף במפגן הדגלים בבירה? האם בסיעה פועלים על מנת להביא לפריימריז לראשות התנועה? האם ההתבטאות המטורללת של חברת הכנסת מירי רגב נגד הנשים המוכות והנכים כשרה במטרה להפיל את הממשלה? 

בפתח דבריו, טען חבר הכנסת גלנט כי "בסופו של עניין, המנהיגות הערבית גררה את הציבור הערבי למצב של מלחמה שהביאה לחורבנו. יש הרבה מאוד אנשים בקרב המנהיגות הערבית, גם בכנסת, שמסיתים והתוצאה לכך מביאה לעלייה באלימות כולל מקרי רצח. בסוף, לא תהיה לנו ברירה אלא להוריד את הכפפות מהידיים. אם העסק הזה יתגבר - אני חושב שאנו חייבים, בחלקים מסוימים במדינת ישראל, להחזיר משטר צבאי. אין פה משחקים. בכל מקום שבו אנשים פוגעים ביהודים ושורפים דגלי ישראל, הדבר הזה הוא לא ייתכן. התנאי הראשוני לקיום מדינה דמוקרטית, היא חוק וסדר. בעולם וכמובן שגם בישראל. אנו חייבים לשלוט במדינתנו". 

על השתתפותו במצעד הדגלים, אמר: "אני לא יודע עדיין מה התוכניות שלי, אבל אני בהחלט מזדהה עם מי שאומר שאפשר לעבור משער שכם ועד הכותל המערבי. לא באנו לפה ממרוקו או מפולניה כדי שמישהו ינהל לנו את החיים. ליבה של ירושלים זה ליבו של העם היהודי. הציון, המקום שבו עמד בית המקדש. אנו לא נשחרר את המקום הזה מידינו, לא נבהלתי ממה שהיה בשנה שעברה. יש פה מאבק והוא לא רק פוליטי או ביטחוני - אלא גם אידיאולוגי, הם לא רוצים אותנו כאן". 

לסיכום, התייחס חבר הכנסת גלנט לפרשת רגב ואמר: "מה שנעשה הוא חוקי, אבל לא לגיטימי - מדובר במערכת יחסים בקבוצה, בתוך ישיבה סגורה. בעיניי, זה לא דבר מקובל".

עריכה: דוד זבולוני 

26/05/2022

הצבעה לכוכב הצפון 2022


צילום: הדס פרוש/פלאש90