ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
52

"שבעה קורבנות בתשעה ימים - זה אסון"

עולא נג'מי יוסף, מנהלת מיזם קהילות בטוחות של יוזמות אברהם על האלימות במגזר הערבי, והציעה מספר פתרונות למיגור התופעה : "צריך לפעול ביד קשה ולעצור את מרחץ הדמים בחברה הערבית"


עולא נג'מי יוסף, מנהלת מיזם קהילות בטוחות של יוזמות אברהם על האלימות במגזר הערבי, ועל האפשרויות של הממשלה למיגור התופעה, "צריך לפעול ביד קשה ולעצור את מרחץ הדמים בחברה הערבית. "קיבלתי סרטון של אנשים שירו עליהם כשהם הולכים ברחוב - זה לא בלתי נתפס. כשאתה נמצא ביום עבודה רגיל ואתה מקבל סרטונים מהישוב שלך שבו מתבצע ירי לאור יום אתה נמצא ברמת פחד וכעס וכאב ותסכול מאוד קשה. כעס על החברה על הממשלה על כולם, אני לא אומרת שהאחריות היא על צד אחד, אי אפשר לטפל בתופעה כשאדם אחד מטפל זה כל עוד שאנחנו לא מייעלים את העבודה שלנו גם בתוך החברה הערבית וגם בתוך המשטרה וגם בגופים שלנו".

המשיכה ומנתה פתרונות אפשריים למיגור התופעה, "יש הרבה דברים שאפשר לעשות בתוך החברה הערבית, לא לטאטא דברים מתחת לשטיח, אדם שהוא עבריין לסמן שהוא עבריין, אם מכירים אותו, בואו נפעל ביחד כדי לטפל בהם. להחרים משפחות כאלו, להחרים חתונות של עבריינים, לא לקנות במקומות שתומכים בעבריינים ותומכים בהלבנת הון ובכספים לא חוקיים - האחריות מוטלת כאן על כולם". 

15/06/2022

צילום: דוברות משטרת ישראל