חד וחלק
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
12

חברה בוועד השכונה גבעת רם זועמת: "אוציא את כל השכונה להפגנות"

אילנה פליישמן, חברה בוועד שכונת גבעת רם בכרמיאל, זועמת על שינויי התחבורה שלא תואמו עם התושבים: "אנחנו אוהבים את העיר, אבל לא יכולים להתנהל ככה"


על רקע ההחלטה להפסיק את יציאת קווי האוטובוס משכונת גבעת רם בכרמיאל לעכו, לקריות ולחיפה החלה מחאה בוערת בשכונה. מאז ומתמיד החלו הקווים 262 ו־263 את מסלול נסיעתם בגבעת רם, אולם החל מיום שישי האחרון, יוצאים הקווים הללו מהתחנה המרכזית.

לדברי מארגני המחאה, מדובר בהרעת תנאים משמעותית כלפי מאות תושבים, רובם גימלאים ומבוגרים שעושים שימוש קבוע בקווי האוטובוס האלה שעוצרים בסמוך לביתם. מעתה, הם נאלצים לקחת אוטובוס נוסף כדי להגיע לתחנה המרכזית, או לחלופין, ללכת ברגל עד לכיכר שנמצאת בכניסה לשכונה ולעלות על האוטובוס שם.

עוד טוענים התושבים כי העירייה כלל לא טרחה להודיע להם על השינוי והם נחשפו אליו רק בקבוצות הפייסבוק של כרמיאל. רבים מהגימלאים שמשתמשים באוטובוסים ולא נחשפים לרשתות החברתיות, כלל לא ידעו על השינויים ובתחילת השבוע המתינו לאוטובוס, כבכל יום. 

אילנה פליישמן, חברה בועד השכונה, שוחחה עם יוסי מזרחי ברדיו צפון 104.5FM והסבירה על הקשיים שחווים התושבים. "אנחנו אוהבים את העיר, אבל לא יכולים להתנהל ככה. שלא יספרו לנו סיפורים אנחנו לא מטומטמים. מגיע לנו להגיע לעבודה שלנו בשלום. זו הזכות המינימלית של האדם. יש כאן אנשים מבוגרים. מישהו מסתכל עליהם? ראש העיר צריך להבין דבר אחד: אני אוציא את כל השכונה להפגנות. יש כאן אנשים שאין להם אפשרות לנסוע". 

16/06/2022

צילום: מסך יוטיוב, כרמיאל