חד וחלק
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
46

"הפיקוח על החופים עובר על החוק"

קיריל קארטניק, חבר מועצת העיר חיפה, חגג יום הולדת בחוף הים בעיר, והתמודד עם קשיים רבים שהערימו עליו הפקחים: "הפיקוח גורם לאי נעימות; לצערי זו לא הפעם הראשונה"


בשבוע שעבר, חגג קירל קארטניק, חבר מועצת העיר חיפה, מסיבת יום הולדת באחת המסעדות בחוף הים בעיר. בסביבות השעה 19:30 בערב, הגיע אל המסעדה, פקח של העירייה ודרש להנמיך את המוזיקה. קארטניק הסביר לפקח שאין סיבה להנמיך את המוזיקה, מאחר שהמסעדה נמצאת במקום פתוח על חוף הים, ותקנות הרעש מאפשרות מוזיקה עד חצות ביום שישי. הפקח לא השתכנע והזמין את המשטרה. השוטרים שהגיעו כחצי שעה לאחר מכן, דרשו מבעלי המסעדה להנמיך את המוזיקה ולא עזבו עד שלא עשו זאת. 

יוסי מזרחי מרדיו צפון 104.5FM ביקש לשוחח עם חבר מועצת העיר חיפה קארטניק, שהתייחס לנושא, ואמר: "ניגשתי לשוטר ואמרתי לו על סמך מה הוא רוצה להנמיך, והוא אמר שיש לו את הסמכות להחליט אם מדובר ברעש סביר. לא רציתי להתווכח. הלכתי משם, אבל לצערי זו לא הפעם הראשונה. קרו מקרים כאלה בעבר, הפיקוח על החופים עובר על החוק, והעסקים שעובדים שם הפיקוח גורם לאי נעימות והם מפחדים וישר מנמיכים את המוזיקה כי מאיימים עליהם עם הדוחות". 

עוד הוסיף: "ראש העיר אמרה שחיפה היא עיר מתה, והיא ממשיכה באותו הקו. יש בריחת צעירים מסיבית מהעיר, ואני נלחם בזה". 

16/06/2022

משטרת ישראל - צילום ארכיון | צילום: באדיבות דוברות משטרת ישראל