חד וחלק
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
27

"גנץ מחויב לדאוג לנו, שהמחבל הזה לא יוכל להגיע לסביבתנו"

יוסי צור, אב שכול, על שחרורו של המחבל מוניר ראג'בי שסייע לפיגוע בחיפה בשנת 2003, ואמר: "הנה הוא עומד להשתחרר וזה הופך להיות הסיוט של החיים שלנו. הוא יחזור לחיפה ואנחנו נתקל בו ככה סתם באמצע הרחוב"


בשבוע שעבר שלחו משפחות הנרצחים בפיגוע בחיפה בשנת 2003 מכתב לראש הממשלה נפתלי בנט ושר הביטחון בני גנץ בבקשה להטיל מגבלות על המחבל מוניר ראג'בי שסייע למחבל שפוצץ את האוטובוס. ראג'בי צפוי להשתחרר מהכלא בחודשים הקרובים. יוסי צור, אב שכול של אסף, שנהרג בפיגוע המדובר, שוחח עם יוסי מזרחי ברדיו 104.5FM והתייחס לנושא. לדבריו, המחבל המדובר היה מרכיב מאוד חשוב בפיגוע. 

"לצערנו, בגלל עסקת טיעון מפוקפקת הוא קיבל רק עשרים שנה בכלא, ועומד להשתחרר. אנחנו עוקבים כל הזמן, הוא הגיש בקשה לקיצור שליש וזה שערוריתי. פחדנו שזה יגיע, והנה הוא עומד להשתחרר וזה הופך להיות הסיוט של החיים שלנו. הוא יחזור לחיפה ואנחנו נתקל בו ככה סתם באמצע הרחוב", הודה האב השכול. 

בהמשך סיפר פרטים נוספים על המחבל המתועב, ואמר: "הוא קיבל תעודת זהות כחולה כתוצאה מאיחוד משפחות, ועבר לגור בחיפה. הוא הפך להיות איסלמיסט קיצוני. הוא הכיר את העיר חיפה, וידע איזה אוטובוס יעבור, ואיפה.  אנחנו פונים לשר הביטחון ומבקשים ממנו להפעיל את הסמכות שנתונה לו על פי חוק וידאג שהמחבל לא יגיע לגור בחיפה, ולא יאפשר לו כניסה לתוך תחומי הקו הירוק. הוא איש מסוכן. מדובר בשונא ישראל, והקיצוניות שלו ניכרת מכל פסקי הדין". 

לסיום הדגיש: "בני גנץ מחויב לדאוג לנו, שהמחבל הזה לא יוכל להגיע לסביבתנו. מחבל שאחראי לפיגוע נורא כל כך לא יכול להסתובב איפה שבא לו. אם יש לו אומץ ציבורי ורגש חם למשפחות שכולות הוא חייב לעשות משהו". 

16/06/2022

צילום: רונן לידור/פלאש90