חד וחלק
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
123

"אורבך לא חושב רציונאלי"

חבר הכנסת משה (קינלי) טור-פז על פרישת ניר אורבך, ואמר: "אני מציע לאורבך לחזור בו. כל ההבטחות של נתניהו כתובות על קרח" • עוד הוסיף: "אין ממשלה אחרת - זו או הממשלה הזו או כאוס למשך זמן רב מאוד"


האם בשבוע הבא עתידה כנסת ישראל להתפזר?  לפי כל הסימנים, סביר ששר החוץ יאיר לפיד ימונה לראש ממשלת המעבר בזמן שמפלגת יש עתיד תיערך לקראת בחירות חדשות. בימים האחרונים פורסם שיאיר לפיד, מנסה לשכנע את הרמטכ"ל לשעבר גדי אייזנקוט, להצטרף למפלגה. לפיד הציע לאייזנקוט שיבוץ במקום השני ברשימת המפלגה.

נוכח ידיעה זו ביקש יוסי מזרחי מרדי צפון 104.5FM לשוחח עם חבר הכנסת משה (קינלי) טור-פז ממפלגת יש עתיד, שהתייחס באריכות לדברים. בראש ובראשונה הוא הודה כי הם נמצאים בשיא של עבודה, ואמר:"יש לנו הרבה מאוד דברים בקנה, ויש תקציב מעולה שהעברנו ותקציב שאנחנו רוצים להעביר. הצד השני רק רוצה להרוס. אין אופציה, יש חברים בתוכנו שלא הבינו את עוצמת השינוי ואולי שקועים בפנטזיה של משהו אחר, אבל אין משהו אחר. אין ממשלה חלופית. זו בדיחה, למה? כי בסוף זה או הכל או כלום". 

בהמשך הוא התייחס לפרישת אורבך וסילמן, ואמר: "אני בשר מבשרה של הציונות הדתית הלחצים שהופעלו על ניר אורבך ועידית סילמן בלתי נסבלים. אני מציע לאורבך לחזור בו. כל ההבטחות של נתניהו כתובות על קרח. יש לנו שלושה חכ"ים סוררים שמערערים את היציבות שלנו - מי שלא מתאים לו שיתפטר. אין ממשלה אחרת - זו או הממשלה הזו או כאוס למשך זמן רב מאוד. ניר אורבך לא חושב רציונאלי, הוא מושפע מהלחצים וההפגנות וכל מה שקורה ממול. אמרתי לו שאם הוא לא עמיד להפגנות מול ביתו יכול להיות שזה לא בשבילו". 

לסיום הביע דעתו על התנהלות בן גביר, וטען: "איתמר בן גביר הוא סוכן כאוס מה שהוא רוצה כרגע זה לעשות בלגן. יש אנשים שהולכים שבי אחר הסגנון הזה, אבל זו לא הדרך שלנו". 

16/06/2022

משה טור פז
צילום: מרים אלסטר/פלאש90