גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
5615

"כנראה שהקו של הליכוד הוא להפיל את הממשלה גם אם זה אומר לשרוף את המדינה"

ח"כ אלכס קושניר, יו"ר ועדת הכספים בכנסת, על חוק פיזור הכנסת: "אני לא עוסק באמונות, אני עוסק בעשייה - אני עושה את הכל כדי שהממשלה הזאת תשרוד, כי אני מאמין שהיא טובה למדינת ישראל"


בשיחה עם גדי נס ב־104.5fm, חבר הכנסת אמיר אוחנה (הליכוד) טען כי "עשו בנפתלי בנט שימוש כקוף קרקס מאולף - אידיוט שימושי". חבר הכנסת אלכס קושניר, יושב ראש ועדת הכספים בכנסת מטעם מפלגת ישראל ביתנו, ביקש להגיב לאמירה הקשה.

לדבריו, "אפשר לבקר ולא להסכים, אבל לרדת לרמה כזאת של שפה מצביע על הרמה של הדובר עצמו. כנראה שבליכוד החליטו ללכת על השיח הנמוך ביותר, לא יודע מהי המטרה, אני רק יודע שזה מביא לעוד פילוג ושיסוי בעם - את זה צריך לעצור. אני פונה לאלה בליכוד שעדיין נשארה להם קצת שפיות, ויש כאלה - חבר'ה, תרגיעו כל אלה שמרשים לעצמם לדבר בצורה כזאת. אמירות אלו לא בונות שיח אמיתי סביב הבעיות הקיימות. כנראה שהקו שלהם הוא להפיל את הממשלה גם אם זה אומר לשרוף את המדינה. לא ציפיתי את זה לאמיר אוחנה, חבל מאוד". 

על חוק פיזור הכנסת, אמר: "מאז שהממשלה קמה, כל יום התקשורת מספידה אותנו. אני לא מתכחש לבעיות - המציאות היא מורכבת, יש משבר קואליציוני, אבל אנחנו לא מרימים ידיים כל כך בקלות. אנחנו עושים טוב למדינת ישראל ולכלכלת ישראל. כל מה שאנו צריכים עכשיו זו יציבות ולהעביר את התקציב הבא. בשנה עשינו המון דברים וזו רק ההתחלה. אני מאמין שנצליח להביא את התקציב להצבעה - לא מדובר בצורך פוליטי או של שר האוצר ליברמן. זהו צורך אמיתי של מדינת ישראל".  

לסיכום, אמר: "אני לא עוסק באמונות, אני עוסק בעשייה - אני עושה את הכל כדי שהממשלה הזאת תמשיך לתפקד וכל עוד יש סיכוי כזה, נמשיך לעבוד. אני מאמין שהממשלה הזאת היא טובה למדינת ישראל ויש ציבור גדול מאוד שמסכים איתי. בסופו של דבר, כדורגל משחקים עד הדקה ה־90 ולפעמים מבקיעים גול ברגע האחרון". 

19/06/2022

צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת