גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
265109

"עשו בבנט שימוש כקוף קרקס מאולף - אידיוט שימושי"

האם תם העידן הקצר של נפתלי בנט כראש ממשלה? • ח"כ אמיר אוחנה, הביע את דעתו על החוק לפיזור הכנסת: אם בנט ירוץ עם גדעון סער, הם יקבלו אולי 4 מנדטים" ; "אנו רואים פרק זמן קצר מאוד עד שהממשלה הזאת תיפול"


שבוע פוליטי לא פשוט ניצב בפני השרים וחברי הכנסת בקואליציה ובאופוזיציה, לקראת מה שנראה כמו האפשרות שהליכוד תעלה ברביעי הקרוב את הצעת החוק לפיזור הכנסת בקריאה טרומית. האם חבר הכנסת אורבך, שהודיע שאינו נמנה יותר עם הקואליציה, יפיל את הפור על ממשלת השינוי?

חבר הכנסת והשר לשעבר אמיר אוחנה (הליכוד) שוחח עם גדי נס ב־104.5fm והתייחס לסערות הפוליטיות בממשלה. לדבריו, "אם יחליטו שהולכים לבחירות, נלך לבחירות - אם יחליטו שהולכים על ממשלה חלופית ימנים ולאומית בראשות בנימין נתניהו, זה אפשרי. שום דבר לא סגור עד שזה לא סגור. רואים את אורבך בקשיים גדולים, מבחינתו הוא כבר חצה את הרוביקון וקשה לעשות את הצעד הנוסף. הצעד שיהפוך אותו לגיבור הימין ויפרק את הממשלה הרעה הזאת. זה ההבדל שבין מנהיג לבין עוד מישהו עם כאב בטן".

על חברי הכנסת מטעם מפלגת ימינה, אמר: "במקומות שעומדים בעלי תשובה, אפילו צדיקים גמורים לא עומדים בהם, אבל צריך לחזור בתשובה - כמו שעשה שיקלי וכמו שעשתה סילמן. השאלה היא, באיזה דפי היסטוריה הם רוצים שיזכרו אותם. בסופו של דבר, אדם צריך לחיות עם מצפונו עד יומו האחרון. לדוגמא, יש תרופה לכאבי הבטן של איילת שקד - הרי אם הממשלה הזאת גורמת לכל כך הרבה כאבי בטן, אפשר פשוט לפרק אותה".

עוד הבהיר: "אין דבר כזה ממשלה בלי קואליציה. אנו רואים פרק זמן קצר מאוד עד שהממשלה הזאת תיפול, ומי שתפיל אותה זו תהיה כנראה הקואליציה. הרי מדובר בממשלה שהיא רעה מאוד ושהיא נבחרה על קולות הימין. לכן, צריך לחזור לימין ולתקן. אחרי סוף השבוע הקשה מאוד שהיה לנו, אי אפשר לומר שהממשלה טיפלה בבעיית הפשיעה במגזר הערבי. להפך, נראה שהיא מרימה את ראשה. אני לא זוכר מקרים כאלה בשנה שבה הייתי השר לביטחון הפנים. עם זאת, לא צריך להתייאש - יש קושי ואתגרים, אבל אנו יכולים להתמודד איתם". 

לסיכום, הוסיף: "זו ממשלת גניבת הקרדיטים. הרי בשנה אפשר להביא לצמיחה? אם לא הכלכלה האיתנה שאנחנו הורשנו להם, האם הם היו שורדים יום אחד? לא, הגיע הזמן לשים לזה סוף. בשטח ובסקרים, אנו רואים שהליכוד מתחזק מאוד. זאת, כאשר תקווה חדשה וימינה לא עוברות את אחוז החסימה. אם בנט חושב שאנשי המחנה רק לא ביבי יצביעו בו שום - הוא טועה. הם עשו בו שימוש כקוף קרקס מאולף - אידיוט שימושי. עכשיו אומרים שהם רוצים להתאחד, אבל 6 ועוד 6 לא שווה 12. 6 ועוד 6 שווה אולי 4".

19/06/2022

אמיר אוחנה
צילום: תומר נויברג/פלאש90