גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1488

"כל הממשלה הזו קמה מתוך מרמה והפרת אמונים"

ח"כ ד"ר שלמה קרעי בביקורת חריפה על הממשלה: "הפכו להיות כמו עוד פלוגה של בג"ץ שיושבת בתוך הכנסת", אמר והבטיח: "כל הקליקה הזו שמאתרגת אחד את השני - נפרק את הכול לגורמים"


האם הליכוד יצליח להפיל את הקואליציה בתקופה הקרובה? ח"כ ד"ר שלמה קרעי (הליכוד) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על אודות המשבר הקואליציוני המתמשך, והעריך כי זמנה של הממשלה הנוכחית - "המופקרת", כהגדרתו - קצוב. "ההיסטוריה תשפוט אותה", הוסיף. בהמשך, נגע קרעי בכוונת ראש הממשלה נפתלי בנט להעלות בכנסת את 'חוק הנאשם' כנגד נתניהו.

"כל הממשלה הזו קמה מתוך מרמה והפרת אמונים", פתח, "הם גנבו את המנדטים, גנבו את ניר אורבך מהימין והקימו את הממשלה המסוכנת והפוסט־ציונית עם האחים המוסלמים ומנסור עבאס. אנחנו רק מחזירים אותם הביתה, ופותחים להם את הדרך".

לדבריו, "כולם יכולים לחזור אלינו, ואנחנו נקבל אותם באהבה. הצביעות הזו שהזכרת קודם, כשהיועצת המשפטית לממשלה בתרדמת, התנועה לאיכות השלטון בתרדמת, וכולם - כל המינויים הפוליטיים, כל הג'ובים שיאיר לפיד מחלק למשפחה שלו וכל העשרות מיליונים שנשפכים על המבצר של בנט ברעננה... באמת אין גבול לשחיתות ולתשלומי השוחד שהממשלה הזו משלמת שבוע אחרי שבוע והדבר הזה עובר בשקט, הכול מותר. אם הימין אומר לאנשים לשוב הביתה אז כולם מתעוררים פתאום - אבל הדבר הזה לא יעזור, גם אם ניר אורבך ישהה את החלטתו לעוד כמה ימים". לדבריו, "ההרגשה שלי הוא שזה עניין של כמה ימים".

לטענתו של קרעי, הח"כים של ימינה ותקווה חדשה "הלכו והקימו ממשלה שמוציאה את דיבתנו רעה" - ושאל: "תגידו, אתם השתגעתם? אתם נותנים מתנות למחבלים כי ביידן עתיד להגיע לארץ?". קרעי ייחס את הטענות לסיפור 12 המרגלים בפרשת השבוע, והגדיל לעשות כשהעריך כי אם אורבך יצטרף לתנועה להפלת הממשלה, הוא יהיה כלב בן יפונה, בכבודו ובעצמו. "הוא עצמו אומר שאי אפשר ממשלה כזו שלא מעבירה את חוק יהודה ושומרון", הוסיף.

פיזור הכנסת? "עוד יום, פחות יום - נעביר את החוק"

בהמשך השיחה, מתח ביקורת על רצונה של הקואליציה להגיש את 'חוק הנאשם', וטען כי כי במהלך כזה, שאותו כינה "הפיכה משפטית", הקואליציה "מוסיפה חטא על פשע. הם אומרים: 'אנחנו נסכל עכשיו את היריב הפוליטי היחיד שאנחנו לא מסוגלים לנצח אותו. שגם כשהוא יושב עכשיו באופוזיציה - הוא, בהבל פיו, מרסק אותנו בקואליציה'".

קרעי ציין כי הליכוד יבחר את המועד הנכון להגיש את הצעת החוק לפיזור הכנסת. "לא צריך להיות מודאגים אם, חלילה, נגיש והיא תיפול", אמר וציין כי אפשר יהיה להגיש שוב ושוב את הצעת החוק מבלי להמתין חצי שנה, אם ניתן להוכיח שהנסיבות השתנו, כמו במקרה שבו ח"כים מהקואליציה יצטרפו למתנגדים לה. "עוד יום, פחות יום, נכון שהממשלה עושה נזק אבל אנחנו מעדיפים להעביר את החוק באופן ברור", אמר.

"אתה יודע שהם אומרים שהם עובדים", אמר גדי נס, וד"ר קרעי השיב: "על מי הם עובדים? תגיד לי דבר טוב אחד שהממשלה הזו עשתה. בקורונה היא לא התמודדה כמו שצריך עם אלפי הרוגים, בכלכלה - האינפלציה גואה, מחירי הדלק... ובמקום להוריד מיסים הם מעלים מיסים. זו ממשלה מדושנת עונג. זו ממשלה שבעה, שלא מבינה את הקושי של הרעב. באמת שהם לא מסוגלים להבין, הם פשוט מנותקים. הם מנותקים מהיהדות. הם הפכו להיות כמו עוד פלוגה של בג"ץ שיושבת בתוך הכנסת", אמר קרעי ורמז כי יפעל לחקירת מהלכים שביצעה הממשלה הזו עם שובו לעמדת שלטון: "את כל השחיתות, כל הקליקה הזו שמאתרגת אחד את השני - נפרק את הכול לגורמים, ונדאג שעם העבריינים ימוצה הדין".

"אין דבר אחד שהממשלה הזו עושה טוב", סיכם קרעי, וקינח במחמאה: "הדבר היחיד, אולי, הוא שיש להם שרירים באמת חזקים והם ממשיכים לאחוז בקרנות המזבח".

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

20/06/2022

צילום: נעם רבקין פנטון/פלאש90