גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
51

"לא היה מו"מ בין הליכוד לתקווה חדשה, אנו לא שם"

השר זאב אלקין בתגובה להודעה על פיזור הכנסת: "זו בעיקר התנהלות לא אחראית של חלק מחברי הקואליציה" • טען: "לא יודע אם הניסיון כשל, אך היו בעיות"


בהחלטה משותפת, הודיעו ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי ושר החוץ כי ההצעה לפיזור הכנסת תעלה בממשלה בשבוע הבא, זאת מאחר ו"מוצו הניסיונות" לייצב את הקואליציה שחטפה מהלומות רבות בזמן שיא. 

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין (תקווה חדשה) הגיב לדברים: "רצינו 4.5 שנים, כמו שהתרענו לפני כמה שבועות, בחירות זה לא טוב למדינה, זה משתק אותה, מזל שהסכמנו להעביר תקציב והרבה רפורמות כלכליות, הספקנו להתניע תהליכים בתחומים חשובים. אני לא יודע אם הניסיון כשל, אך היו בעיות. זו בעיקר התנהלות לא אחראית של חלק מחברי הקואליציה".

"לא היה שום מו"מ בין הליכוד לתקווה חדשה, אנחנו לא שם", הבהיר. לא רק שאנחנו לא שם, נתניהו הציע לסער להיות ראש ממשלה לפני שנה, לכל אחד מאיתנו יחד ולחוד הוצעו כל התפקידים הבכירים. נשארנו נאמנים לבוחר. אנחנו הוכחנו שאנו יודעים לעבוד אחרת. שישה מנדטים שלנו בבחירות הקודמות, זה מה שהפריד בין נתניהו לראשות הממשלה". 

בסוף דבריו, הדגיש השר אלקין: "הכוח שלנו בתקווה חדשה, הוא שאנחנו בדיוק בתווך. זה מה שיפריד בין נתניהו לחלום שלו להגיע יחד עם בן גביר ל־61. אם נצליח להוריד מהפרק את חלום הבלהות הזה, בסוף אני מאמין שיבוא שינוי". 

21/06/2022

זאב אלקין
צילום: יונתן זינדל/פלאש90