ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
57

"אני רוצה להגיע למשרד האוצר"

ח"כ אלי כהן הבהיר את כוונותיו הפוליטיות ביום שאחרי הקמת ממשלה חדשה: "לא קיבלתי הבטחה" • הוסיף: "אתמול הייתה אנחת רווחה גדולה לחלק גדול מהציבור"


בהצהרה מיוחדת ומשותפת שמסרו ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד, הודיעו השניים כי החליטו לסיים את ימיה של הקואליציה עמוסת הקטבים והעימותים, וללכת לבחירות, זו הפעם החמישית בשלוש השנים האחרונות. "אנחנו עומדים היום בפניכם ברגע לא קל, אבל מתוך הבנה שקיבלנו את ההחלטה הנכונה לישראל", אמר בנט, ולפיד השיב: "אני רוצה להודות לשותפי על האחריות שהוא מגלה היום, על העובדה שהוא שם את המדינה לפני האינטרס האישי. ואני רוצה להודות לו על עוד דבר. על החברות, אני מאוד אוהב אותך". 

השר וחבר הקבינט הביטחוני לשעבר ח"כ אלי כהן (הליכוד) הגיב לדברים: "אני חושב שאתמול הייתה אנחת רווחה גדולה מאוד לחלק גדול מהציבור הישראלי. אני אדם מאמין, ואני חושב שגם לאופוזיציה הזו היה תפקיד חשוב. ראינו את יוקר המחיה, שהיה מאוד בעייתי ואת הזינוק במחירי הנדל"ן, הם לא נלחמו במונופול. איפה שר הבינוי והשיכון בענייני הנדל"ן?". 

"אני משוכנע שנוכל לחצות את 61 המנדטים ולהרכיב ממשלה", הוסיף: "אנשים היו בטוחים שמה שהיה הוא שיהיה, שנתניהו תמיד יהיה ראש ממשלה, וזה לא קרה בפעם האחרונה לפני שנה, היינו הממשלה הקצרה והגרועה בתולדות ישראל. בנט אמר שהציבור דומם, אך הייתי בשטח והציבור ממש לא דומם, ראיתי את הציבור זועק. הציבור לא יישאר אדיש, אני מתכוון לציבור שלנו, לציבור הימין". 

בהמשך, הדגיש: "אני רוצה להגיע למשרד האוצר. לא קיבלתי הבטחה, אבל אמרתי שאני רוצה. אחד הדברים החשובים לי הוא להחזיר את התקווה לזוגות הצעירים, בין היתר בנושא הנדל"ן, מה שקורה הוא לא סבי. מינהל מקרקעי ישראל פשט את הרגל, לא הייתה שם שום ירידה מכוונת. ראינו עלייה של 16.3 אחוזים, אף אחד לא מבקר את השרים והעולם כמנהגו נוהג. אני רוצה להחזיר את הגאווה הלאומית. ניהלתי את אחת מחברות הנדל"ן הגדולות במדינה, זו לא גזרת גורל". 

21/06/2022

אלי כהן
צילום: דוברות הח"כ