קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
803

"אם המערכת המדינית תאפשר, "ננקה" את שכם מטרור"

מזכ"ל 'הביטחוניסטים', קמב"צ אוגדת איו"ש לשעבר, סא"ל (מיל') ירון בוסקילה: "מאות אלפי כלי נשק מגיעים למחבלים ולערביי ישראל באמצעות הברחות מלבנון ומירדן"


האם ישראל ניצבת בפני הסלמה למלחמה בעקבות פעילות נרחבת למעצר מבוקשים בשכם? מזכ"ל תנועת 'הביטחוניסטים' ומי שהיה קצין המבצעים המיוחדים באוגדת איו"ש, סא"ל (מיל') ירון בוסקילה, שוחח עם יואב מינץ ב־104.5fm והביע את דעתו בנושא. 
לדבריו, "אנחנו לא נמצאים במלחמה, אבל אנחנו כן מתמודדים עם תשתית טרור שנבנתה במשך 6-5 השנים האחרונות עקב החלטה מדינית להעביר לידי הרשות את הטיפול בטרור. כשאנו נותנים לגוף הזה לעשות משהו שאין לו מוטיבציה ואין לו יכולת, מתפתחות תשתיות טרור. הסיפור המעניין פה הוא שישראל נמצאת בעימות רווי ירי עם ארגון חללי אל-אקצא שהקים יאסר ערפאת ובעצם נלחמת נגד ארגון צבאי ולא רשמי של הרשות הפלסטינית. כלומר, היום אנו נפגשים עם הרשות הפלסטינית, אבל לא עם הגורמים הרשמיים שלה".
בהמשך, הוסיף: "צה"ל מוכן לפעילות בשכם והחיילים שלנו עשו שם עבודה טובה - יצאו עם המבוקשים ביידים ואף אחד מהם לא נפגע. במקומות שעושים את הדברים כמו שצריך, בדרך כלל מסיימים בצורה טובה ומוצלחת. עם זאת, צריך לומר שהשטח הזה הפך לרווי מאוד בנשק. יש פה גורם שמנסה לחמש את ערביי ישראל במטרה להסלים את השטח ולהביא להקצנה בפעילות הנשק. היום, חזבאללה זה איראן - חשוב להבין את זה. זה אירוע גדול מאוד. אם המערכת המדינית תאפשר זאת, אנו 'ננקה' את שכם מטרור והשקט יחזור לשם".
25/07/2022

צילום: דובר צה"ל