קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
484

"הדו"ח על "שומר חומות" הזכיר לי את מחדל מלחמת יום הכיפורים"

עו"ד פיני פישלר, יו"ר משותף ועדת המשטרה בלשכת עו"ד, על דו"ח מבקר המדינה: "אם זה היה נמשך, היינו מוצאים את עצמנו באנדרלמוסיה שלא ניתן לתאר"


עו"ד פיני פישלר, יו"ר משותף של ועדת המשטרה בלשכת עורכי הדין, דו"ח חמור של מבקר המדינה על שורת מחדלים של המשטרה במבצע "שומר חומות". איפה הופתענו?
"למה שורת מחדלים? איפה הופתענו? צריך לקרוא את דו"ח מבקר המדינה ואני מתלונן סדרתי אצל מבקר המדינה. אני לא זוכר דו"ח כל כך חמור שיוצא על משטרת ישראל ועל שב"כ והמימשק בין שני הגופים האלה, 128 עמודים, 38000 מלים שקוטלות כמעט כל אבן שנגע בה מבקר המדינה. הקריסה של מוקד 100, המשטרה לא ערוכה, טועה בהקצאת כוח אדם בפריסה ביחס לירושלים וערים מעורבות, מגיבה באיטיות, אין מערך מודיעין במשטרה, מערכת ניטור מושבת מאז 2020 בימי מוטי כהן, בגלל בעיית מכרז ואי אפשר לדעת מה קורה ברשתות החברתיות. זה הזכיר לי את מחדל מלחמת יום הכיפורים ואנמ לא מגזים. האירועים האלה הסתיימו אחרי מספר ימים אבל לו היו עוד כמה ימים היינו מוצאים את עצמנו באנדרלמוסיה שלא יכול לתאר לעצמי. 25 שוטרים בלוד, 58 שוטרים בעכו, למג"ב אין רובים, כלי רכב ומכשירי קשר. אם הייתי מביא כזו תעודה לאבא שלי, לא יודע מה היה קורה איתי".
פיני, המשטרה מצוטטת ב"מעריב": "מהיום השלישי למבצע תפקדנו בצורה יוצאת דופן"
"אבא שלי ז"ל אמר לי: 'אל תיתן לעצמך ציונים כי זה יסתיים בסטיפנדיה'. יש במשטרת ישראל ראש אגף חקירות ומודיעין, קוראים לו ניצב יגאל בן שלום. אם הוא בתפקיד שלו, אנחנו בבעיה! אני צעקתי לדודי כהן: אל תאחד את חקירות ומודיעין. אלא שני אגפים נפרדים שאסור לאחד אותם. אתה רואה שפישלר לצערי הרב שוב צדק!"
איזו תשובה קיבלת על מה שאמרת?
"קבלתי תשובה: "שמעתי אותך. לקחנו אותך בחשבון". בצה"ל יש אגף שלם של מודיעין".
בדו"ח הזה אומר מבקר המדינה, תראו כמה עצורים היו, 3000, וכמה כתבי אישום הוגשו, רק כ 300. אז אתה רואה שחקירות לא בוצעו כמו שצריך ומודיעין לא קיים".
לאן פנינו מועדות, האם נחזור שוב למחדל יום הכיפורים?
"המשטרה חייבת לקרוא וללמוד את הלקחים מהיום! אם המשטרה כבר מגיבה תוך יומיים: עשינו, בנינו, תיקננו, זה הכי מדאיג אותי! כי לתקן לוקח המון זמן! עוד לא יבשה הדיו של מבקר המדינה והיא כבר עלתה לכתה גבוהה באוניברסיטה לתואר שני תוך יומיים, אז אני יותר ממודאג! מדברים כאן על כל תחנה ותחנה על רכזי מודיעין שלא ידעו את השפה הערבית מול קהל היעד שלהם ולא ידעו!".
28/07/2022

צילום: יואב איתיאל, חדשות וואלה! חיפה והצפון