קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
601

"אם עומס חום של 38 מעלות יימשך שבוע, המצב יהיה הרבה יותר חמור"

פרופ' חיים קותיאל, חוקר אקלים מאוניברסיטת חיפה: "אנחנו בעיצומו של משבר האקלים. הרשויות צריכות להצל מדרכות. המון שטחים שהיו מוצלים, היום אטומים"


משבר האקלים ברחבי העולם הולך ומסלים מיום ליום, ועולה השאלה מה ניתן לעשות, אם בכלל, על מנת להקל על החום הכבד, המשפיע על החי, הצומח, וכמובן, עלינו בני האדם המתגוררים על כדור הארץ.
פרופ' חיים קותיאל, חוקר אקלים מאוניברסיטת חיפה, שוחח עם יואב מינץ ב־104.5fm והגיב לדברים: "אנחנו כבר מתמודדים, ראינו תמונות ממה שקורה במערב אירופה, עם טמפרטורות ששוברות שיאים חדשים. היו דברים מעולם, בשנת 2003 היו עשרות אלפי הרוגים מגלי חום, ראינו בשנה שעברה את השיטפונות בגרמניה, בלגיה ושווייץ, אני מדבר על המדינות המתוקנות ביותר בעולם, אנחנו לא מדברים על מדינות עולם שלישי".
בהמשך, הוסיף: "גם אם מחר בבוקר לא נפלוט גרם אחד של גזי חממה, זה לא ישנה את המצב. האקלים ימשיך להקצין כי מדינות כמו סין, רוסיה או ברזיל לא עושות את הנדרש. אנחנו צריכים להיערך לקראת ההקצנה, והיא בוא תבוא. הכל תלוי במשך האירוע, עומס חום של 42 מעלות, אם הוא יימשך כמה ימים, נעבור את זה. אם הוא יהיה באורך של שבוע זה יהיה הרבה יותר חמור. אותו דבר לגבי גלי קור".  
28/07/2022

צילום: מסך יוטיוב