ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
63

"שכבת האסבסט שהייתה בביה"ס כבר פונתה"

רעות רבי, מנהלת אגף אסבסט ורישום כימיקלים במשרד להגנת הסביבה על גילויים נוספים של אסבסט בביה"ס לאו באק בחיפה: "מה שנעשה עכשיו בשלב הסופי, עדיין מבנה בית הספר סגור, ויש מערכות לסינון האוויר"


במסגרת פרויקט פינוי האסבסט בבית הספר ליאו באק חיפה התגלו כעת סיבים באזורים שבהם לא בוצעו עבודות. הורים כעת בוחנים מעבר לבתי ספר אחרים, ובהנהלה בוחנים אפשרות העברת התיכון למתחם יס פלנט בגרנד קניון או למכללה המערבית. הבוקר (א') סביב נושא זה שוחחה ליאת רון עם רעות רבי, מנהלת אגף אסבסט ורישום כימיקלים במשרד להגנת הסביבה.

היא סיפרה, "הפרויקט עוד לא הסתיים, אנחנו יודעים שיש 1400 מ' שטח רבוע של בית הספר, שנמצא תחת חיץ בין האסבטס לבין התלמידים, לפי חוק נקבע שיש עשר שנים לסיים את הסרת האסבסט, להתמודד עם הסיפור לגייס תקציב ולעשות את העבודה. המועד בחוק היה עד לפני שנה, ההורים ידעו, ובבית הספר זה היה ידוע. בסוף כן הגענו למצב אחרי הליך מול עיריית חיפה ומול תקציב של חמישה מיליון שקלים, במאי 2022 החלה עבודת ההסרה, ומאותה נקודה אין תלמידים בתוך מבנה בית הספר, כל שכבת האסבסט שהייתה כבר אינן בבית הספר, מה שנעשה עכשיו בשלב הסופי, עדיין מבנה בית הספר סגור, יש מערכות שמסננות את האוויר, ונעשות באופן יומיומי בדיקות לדגום את האוויר הזה". 

24/07/2022

למצולם אין קשר לנאמר | צילום: פיני חמו, המשרד להגנת הסביבה