ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
52

"אנחנו בונים רכבת יותר טובה שתגיע ליותר יעדים"

מתן ברקוביץ' מנהל יחידת הדוברות של משרד התחבורה על פקקי הענק בדרך אל המרכז בשל עבודות ברכבת: "זה שבוע מורכב לנוסעים שלנו, אין מועד טוב לסגירת קו מרכזי כמו חיפה תל אביב"


הבוקר (א') פקיי ענק בכבישי הצפון ובדרך דרומה לכיון המרכז, כל זאת בשל עבודות תשתית של הרכבת במשך השבוע הקרוב. מאות אנשים נתקעו ועדיין תקועים במשך שעות רבות בכבישים, זאת למרות שלקחו את השאטלים שסיפקו ממשרד התחבורה. ליאת רון שוחחה עם מתן ברקוביץ' מנהל יחידת הדוברות של רכבת ישראל. 

הוא אמר כי, "יש מגווון של חלופות נסיעה לא רק השאטלים שלנו שמופעלים משעות הבוקר המוקדמות בתחנות קו החוף, יש תגבורים של מאות אוטובוסים של קווי תחבורה סדירים של קו החוף. יותר אנשים יעשו קאר פול יצרפו אליהם נוסעים, גם יוכלו לנסוע בנתיבים השיתופיים לאורך כביש החוף. אני הראשון שיבין את הנוסעים של הרכבת, נכון זה שבוע מורכב לנוסעים שלנו, אין מועד טוב לסגירת קו מרכזי כמו חיפה תל אביב, אנשים רוצים רכבת ואנחנו בונים להם רכבת יותר טובה ושתגיע ליותר יעדים וגם תיסע יותר עם רכבות מטען, מי שיסע בכיבישים יראה פחות משאיות בשל הרכבות מטען. אכן מדובר בשבוע קשה, ואנחנו רואים בהם שותפים מלאים לעשייה שלנו". 

על הטענה של נוסעים רבים שהזמן עד שינוי הרפורמה שיחל ב-1 באוגוסט גורם לנסיעות שלהם להתייקר בצורה חריגה, "אני לא מכיר את הפרטים של הרפורמה בצורה שאני יכול לדבר בכזה פירוט, אני יודע שזו רפורמה שבאה לשנות מספר דברים, כל שאלה ומורכבות ובעיה יש לפנות למוקד", טען. 

24/07/2022

צילום: דוברות רכבת ישראל