גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
7692

"אני מאמין שיש שופטים בירושלים, אין סיבה להתעלל בהם כפי שנוהגים בימין"

סגן השרה יאיר גולן: "אם צריך לחקור את המינוי של בן זוגה של השרה תמר זנדברג ליו"ר מרכז הרצל, אז שהמשטרה תחקור" • עוד אמר: "לא מבין מדוע שר הביטחון צריך להתייעץ עם ראש האופוזיציה על מינוי הרמטכ"ל"


גדי נס שוחח ב-104.5fm עם סגן שרת הכלכלה יאיר גולן, המתמודד בימים אלה על ראשות מרצ, על הנושאים הבוערים בזירה הפוליטית, המדינית והביטחונית במדינה. ביניהם, איומי נסראללה, בחירת הרמטכ"ל הבא בין הרצי הלוי ואייל זמיר, המשבר בין ישראל לרוסיה לנוכח כוונת רוסיה לסגור את משרדי הסוכנות היהודית, הנתק בין לפיד לפוטין, הבחירות וכמובן - הפריימריז לראשות מרצ מול זהבה גלאון.

לדבריו, "את מרצ צריך להגדיל ואני יודע איך לעשות זאת. אני חושב ש־5 מנדטים זו התקרה של זהבה לפי הסקרים, ו־4 מנדטים זו הרצפה שלי. אני מסתובב בשטח, מכיר את הקהלים ויודע איך לדבר אליהם. את מרצ צריך להגדיל, ואני יודע ריך לעשות זאת. מרצ צריכה לחזור ולהיות מפלגת השמאל הישראלית והציונית - היא זקוקה להתחדשות ואני חושב שאני אעשה זאת טוב יותר מכל אחד אחר".

כשנשאל על החשש מפני אחוז החסימה, השיב: "אני חושב שנעבור ונעבור בגדול. מחנה השמאל הציוני צריך להתרחב. אני אופטימי ביחס לעתיד הרחוק, אבל לפני זה צריך לנצח בעתיק הקרוב. אין ספר - זו בהחלט שעה גורלית, אני מקווה מאוד שאזרחי ישראל יבחרו נכון". 

על פרשת מינויו של בן זוגה של תמר זנדברג, אמר: "אם צריך לחקור את המינוי ליו"ר מרכז הרצל, אז שהמשטרה תחקור מיד - אני מאמין בפרקליטות ותמיד אאמין בפרקליטות, אני מאמין שיש שופטים בירושלים ושאין סיבה להתעלל בהם ולהכפיש אותם כפי שנהוג לעשות באגף הימני של המערכת הפוליטית".  

לאיומיו של נסראללה לשגר טילים מדויקים לאסדות הגז של ישראל, הגיב: "אני רואה אותם בחומרה, זה בהחלט מטריד. מלל אצל נסראללה זה אף פעם לא מקרי, הכל מתוכנן אצלו. האם כוונתו להסלים את מצב או כוונתו היא רק לשדר משהו כלפי פנים - איני יודע, אבל בכל אופן זה דורש מעקב אדוק ותחת מטריית הגנה מלאה". 

בהמשך, עוד התייחס לבחירת הרמטכ"ל הבא והדגיש: "אני לא אומר מי צריך להיות הרמטכ"ל הבא, אבל אני חושב ששני המועמדים מצוינים, משכמה ומעלה, עם רקורד שהוא בהחלט מרשים, ושניהם יכולים להוביל את צה"ל בבטחה. לכן, אני משאיר את הנושא הזה לרמה המקצועית, השיקולים צריכים להיות לא פוליטיים - לשקול כל מועמד ומועמד בדרך הישרה ביותר ולקבל את ההחלטה הנכונה". 

על המשבר בין ישראל לרוסיה, הבהיר: "כמובן שסגירת המשרדים זה עניין מטריד, אבל זה חלק מהשיטה הרוסית וחלק מההתנהלות שלה. אני ממליץ לכל מי שעוסק בנושא הזה, להוריד פרופיל - הטיפול צריך להיות מתחת לרף התודעה הציבורים, הדברים רגישים, זה לא באינטרס של ישראל. אנו צריכים להגיע עם הרוסים להסכמות שקטות". 

26/07/2022

צילום: אבשלום ששוני/פלאש90