חד וחלק
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
203

עד בית הכנסת

הרב שמעון בן יצחק, רב בית הכנסת 'אוהל יצחק' בקריית אתא, על הפרויקט המתוכנן בעיר, שעתיד לפגוע בשטח המקום: "אין שום אלטרנטיבה"


כביש או בית כנסת? עיריית קריית אתא מקדמת בעת האחרונה את תוכנית 'כביש התעלה' שיקיף את העיר במסלול טבעתי. באופן מפתיע הסתבר כי תוואי התוכנית עתיד לפגוע בבית הכנסת הגדול 'אוהל יצחק' במקום, המשכן בקרבו מתפללים כבר יותר מארבעה עשורים.

הרב שמעון בן יצחק, רב בית הכנסת, שוחח עם יוסי מזרחי בסיום התוכנית, והגיב לדברים:"אין שום אלטרנטיבה". 

דוברת עיריית קריית אתא שלחה למערכת התוכנית את היתר הבניה שניתן לבית הכנסת בשנת 2002, המתייחס לחלקה הקטנה שמאחורי בית הכנסת. בהיתר מתחייבים המתפללים להחזיר את החלקה לעירייה בהתראה של 7 ימים, אלא שהחלקה, שאגב לא נעשה בה שימוש, היא כאמור, לא הבעיה.

מהעירייה נמסר בתגובה: "אין ולא היתה כל כוונה לפגוע במבנה בית הכנסת. מדובר במגרש ומבנה בבעלות העירייה שניתן לציבור רשות להשתמש בו. תוואי הדרך היה ידוע ומוכר לנציגות בית הכנסת וכעובדה חתמו נציגי המתפללים, לפני שנים רבות,  על מסמך בו הם מתחייבים לפרק את הגדר בכל עת שידרשו לכך. הרב שמעון בן יצחק ועורכי דינו פנו לבית המשפט לקבלת צו מניעה, אולם החליטו לבטל את הפניה, אחרי שהבינו כי פנייתם תדחה. העירייה מצידה הסכימה לוותר על פסיקת הוצאות. אנו מצרים על הניסיונות לייצר מצג שווא בניגוד למציאות ולעובדות.״

28/07/2022