חד וחלק
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
69

"אם לא יוסיפו תקנים ואמצעים, זה יקרה עוד פעם"

תת ניצב בדימוס בני אבליה, לשעבר מפקד מרחב חוף במשטרת ישראל, על דוח מבקר המדינה על הכשלים בתפקוד במהלך מבצע 'שומר החומות': "היינו מודעים לכל הבעיות"ממצאים מדאיגים למדי עלו אתמול (ד') מפרסום דוח מבקר המדינה בנושא ההתנהלות במהלך פרעות 'שומר החומות', החושפים בין היתר כשלים רבים בהתמודדות שב"כ ומשטרת ישראל עם האירועים. 

תת ניצב בדימוס בני אבליה, לשעבר מפקד מרחב חוף במשטרת ישראל, הגיב לדברים: "הייתי רושם את אותם דברים, היינו מודעים לכל הבעיות במבצע 'שומר החומות', היינו משטרה לא חזקה, ריבוי הזירות הקשה עלינו מאוד. רק אחרי 48 שעות יכולנו לבלום את כל ההתפרעויות שהיו. המשטרה תמיד עסקה בהכנות למהומות, אך הדבר שלא נערכנו לו הוא ריבוי הזירות. זה גרם לנו לא להגיע לכל מקום, ולא לענות לכל קריאה שקיבלנו". 

בהמשך, הוסיף: "גם אם יגידו שהוסיפו תקנים של שוטרים, זה לא מספיק. אם אנחנו רוצים משטרה חזקה ועורף חזק, ולא יוסיפו תקנים ואמצעים, זה יקרה עוד פעם. אם המשטרה לא תתעצם יקרה מה שקרה בחודש מאי. לא מדובר על דו קיום, אלא על קיום. הדור הצעיר כבר לא רואה אף אחד ממטר, הם בהתרסה מול כל מה שמייצג את השלטון. אם הם ראו שאין שום הרתעה, למה לא לעשות את זה עוד פעם?". 

28/07/2022

מהומות בלוד במהלך 'שומר החומות'. למצולם אין קשר לנאמר
צילום: יוסי אלוני/פלאש90