גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
61

"מהרגע שגנץ נכנס לפוליטיקה נתניהו לא מצליח להרכיב ממשלה"

ח"כ איתן גינזבורג, יו"ר סיעת כחול לבן, על המנדטים שמנבאים הסקרים: "אנחנו יכולים למנוע מנתניהו להגיע ל־61 - את המספרים סופרים ביום שאחרי"


בתחילת החודש הודיעו ראשי מפלגות תקווה חדשה וכחול לבן כי ירוצו ברשימה מאוחדת. זאת בשאיפה להגדיל את סיכויהם להקמת ממשלה ביום לאחר הבחירות. למרות הציפיות הגבוהות, הסקרים האחרונים לא מנבאים לאיחוד מנדטים רבים. ח"כ איתן גינזבורג, יו"ר סיעת כחול לבן, התייחס לדברים.

"אנחנו צריכים להשקיע בתקציבים למען הציבור ולא בתקציבי בחירות, בדברים שחשובים לאזרחים. בשביל זה צריך פה ממשלה מתפקדת שתהיה פה 4 שנים", הכריז, והוסיף: "זו הסיבה שכחול לבן ותקווה חדשה רצות ביחד - רק לנו יש את הכוח להביא לסיום המשבר הפוליטי. אנחנו יכולים למנוע מנתניהו להגיע ל־61 וגנץ יוכל לחבר את החלקים לממשלה רחבה ומתפקדת שתוכל להוציא לפועל את כל התוכניות ולא רק לתכנן אותן".

על ההחלטה מאחורי הריצה המשותפת של המפלגות, אמר ח"כ גינזבורג: "אנחנו החלטנו לרוץ ברשימה משותפת, מאוחדת, מתוך מקום של אחריות. היום אנחנו המפלגה השלישית בגודלה בישראל וככל שיעבור הזמן הציבור יבין שרק כחול לבן ותקווה חדשה להקים פה ממשלת מרכז יציבה. מהרגע שגנץ נכנס לפוליטיקה נתניהו לא מצליח להרכיב ממשלה. לפני שנה וחצי היינו מתחת לאחוז החסימה, סיימנו המפלגה הרביעית בגודלה, היום עוד לפני שהתחילה מערכת הבחירות אנחנו כבר המפלגה השלישית".

עוד תקף יו"ר סיעת כחול לבן את ח"כ איילת שקד: "ראינו מה שקד עשתה בכנסת האחרונה - ניסתה להקים ממשלה עם נתניהו. היא תקים לו ממשלת שלטון קיצונית צרה, רק כחול לבן תמנע מביבי חזרה לשלטון".

"אני מאמין בחיבור הזה", הדגיש, "אנחנו רוצים אחדות, אין מקום לשאלה. אני בכחול לבן עם בני גנץ. יש לי הערכה רבה לחברי הליכוד, יש לנו בעיה עם מי שעומד בראש הליכוד כי הוא עסוק במשפט ורוצה להילחץ מהרשעה וללכת לכלא, הוא נלחם על עתידו. אם הליכוד רוצים להיות שותפים בממשלה של גנץ אנחנו מאוד נשמח. נתניהו לא יכול להיות שר כי הוא נמצא במשפט ובטח שלא ראש הממשלה, הוא העדיף את טובתו האישית על פני טובת המדינה. ".

עריכה: שני רומנו

31/07/2022

ח"כ איתן גינזבורג, יו"ר סיעת כחול לבן
צילום: יונתן זינדל/פלאש90