גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
50

"ההערכה היא שהרצי ייבחר"

לילך שובל ('ישראל היום') עם העדכונים על מינוי הרמטכ"ל הבא • על השבתת מטוסי F35: "ההחלטה היא לבדוק את זה תוך 90 ימים - הפעילות המבצעית ממשיכה כרגיל"


בעקבות חשש מתקלה בטיחותית בכיסאות המפלט, חיל האוויר של ארה"ב הודיע כי החליט להשבית את מטוסי F35. סביב ידיעה זו, גדי נס שוחח ברדיו צפון 104.5fm עם לילך שובל ('ישראל היום') אשר הביאה פרטים נוספים על התקלה שאותרה.

בפתח השיחה, הסבירה שובל כי "באחד מהמטוסים שמשמשים את צבא ארה"ב הנמצא תקלה בכסא המפלט. החברה שמייצרת את אותם כיסאות מפלט ניתנה הנחייה לכל הצבאות לבדוק את הכסאות כדי לוודא שבמקרה חירום הטייסים יוכלו להיפלט מהמטוס בצורה תקינה. ההחלטה היא לבדוק את זה תוך 90 ימים. ארה"ב החליטו להחמיר ולקרקע את כל המטוסים עד בדיקה".

"בישראל החליטו לקרקע את המטוסים עד בדיקה גם כן. המשמעות היא שכל מטוס שנבדק ונמצא תקין יכול לטוס. החל מהבוקר צה"ל בודקים את כל כסאות המפלט. זו לא דרמה אבל בכל זאת מקרקעים את המערך הכי חדיש. ההערכה היא שתוך כמה שבועות המערך יחזור. בפעילות מבצעית ממשיכים כרגיל", הדגישה.

על מינוי הרמטכ"ל הבא, אמרה: "כל פעם מחדש בחירת הרמטכ"ל הופכת לסאגה של מלחמות פוליטיות. אין שום דחיה כי לא ננקב מועד בו גנץ יגיד מי המועמד הראוי מבחינתו. אתמול הוסר חסם כי מינו את מני מזוז ליו"ר הוועדה למינויים בכירים ועכשיו גנץ צריך לסיים לראיין את המועמדים. ההערכה היא שהמועמד הנבחר לא יובא לאישור הממשלה לפני יום ראשון הבא כי גם לפיד צריך לראיין את המועמד הנבחר, ולאחר מכן נצטרך להמתין לוועדה. ההערכה היא שהרצי ייבחר".

עריכה: שני רומנו

31/07/2022