גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
107608

"א-סעדי הוא דמות שבהחלט מעודדת טרור"

אחד המנהיגים הבולטים של ארגון הטרור הג'יהאד האיסלמי נעצר בג'נין הלילה (ג') • ד"ר עידו זלקוביץ' ראש התכנית ללימודי המזה"ת באקדמית עמק יזרעאל תאר את דמותו של המחבל


כוחות הביטחון עצרו את הלילה את מנהיג הג'יהאד האסלאמי בשומרון באסם א־סעדי בזמן פעולה מבצעית במחנה הפליטים בג'נין. ראש התכנית ללימודי המזה"ת באקדמית עמק יזרעאל ד"ר עידו זלקוביץ', סיפר על דמותו של המחבל, "אל סעדי נעצר הלילה כחלק משורה רחבה של מעצרים שבוצעו כנגד דמויות בכירות נוספות בגי'האד. ללא ספק הוא הבכיר שבהם מדובר באדם שנחשב לאחת הדמויות המשפיעות בגדה ולא רק באזור ג'נין, בן 61 חלק מההנהגה הבכירה של הארגון, 15 שנים הוא בילה מאחורי סורג ובריח בכלא הישראלי, הוא דמות מוכרת למערכת הביטחון הישראלית". 

המשיך ואמר, "הוא מהווה מקור השראה לצעירים בג'יהאד האיסלאמי ובארגונים נוספים. שני בניו נהרגו בעימותים עם כוחותיינו בבשנת 2002 בחומת מגן, הוא נחשב לדמות שהקריבה, גם אישתו הייתה עצורה בכלא הישראלי, המשפחה באזור מחנה הפליטים ג'נין והכפרים מסביב, משפחה שקשרי הנישואים שלה מובילים בסופו של דבר לקשרים בארגונים נוספים. הוא קרוב משפחה של המחבל מהפיגוע בתל אביב, המשפחה הזו מגיעה למקומות רבים, דמות שבהחלט נחשבת למעודדת טרור", טען. 

02/08/2022