גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1655

"ממליץ למי שחושב לשגר רקטות, לחשוב פעמיים"

שר התקשורת יועז הנדל: "אני מציע לחמאס או לשאר המפגעים להסתכל בהיסטוריה ולראות את המבצעים שהיו בממשלות המעבר" • על האיחוד עם שקד: "הבאנו בשורה גדולה לימין הממלכתי"


שרת הפנים איילת שקד (ימינה) ושר התקשורת יועז הנדל (דרך ארץ) הודיעו כי ירוצו בריצה משותפת בבחירות הקרובות והתאחדו לרשימה אחת בשם הרוח הציונית. במסגרת הסיעה בראשותה של שקד הכריזו השניים כי יקדמו ממשלת אחדות רחבה ולא פסלו את האפשרות לתמוך בנתניהו. אמש בראיון אמר שר התקשורת כי הוצע לו כל דבר אפשרי מצידו של נתניהו להשלים 61 אצבעות בכנסת הבאה. 

סביב העניין הפוליטי ביקש גדי נס לשוחח עם שר התקשורת, בפתח הדברים התייחס שר התקשרות למתיחות בדרום לאחר תפיסתו של ראש הגי'האד האיסלאמי בשומרון על ידי צה"ל הלילה (ג'), בשל כוננות של מערכת הביטחון שמעצרו יגרום לתגובה ולהסלמה, כבישים נסגרו ותנועת הרכבות נעצרה "אנחנו נלחמים בטרור, חיים על חברנו ונמשיך לחיות על חרבנו נעצור ונחסל את כל המחבלים שדורשים לתקוף את ישראל, במעצרים שכאלה יש הגברת כוננות ואנחנו נערכים לזה. אני מציע לכל מי שמתכנן וחושב לעשות משהו, לחשוב היטב על התוצאות. אני מציע להיזכר בהיסטוריה של מדינת ישראל גם בתקופה של בחירות היו מבצעים שכאבו מאוד לאויב, ולחמאס גם בעזה וגם במוקומות אחרים, זה קרה יותר בממשלות זמניות. אני ממליץ לכל מי שחושב לשגר רקטות או לפגוע במדינת ישראל-לחשוב פעמיים". 

בהמשך התייחס למצב הפוליטי ואמר, "מבחינתו זו לא הצינוות הדתית זו הקיצונות הדתית, אי אפשר להגיד למצביע 'אתה חייב להיות בשמאל מרכז או לבחור רק ביבי'. אנחנו נותנים את האפשרות להצביע לימין השפוי, ולא לסמוטריץ' ובן גביר. איילת ואני שרים ביצועיסטים, אתה מכיר את התפקוד שלנו, אנחנו באים לעבוד. כשאני רואה את ההישגים במשרד התקשורת, אני רוצה לעשות את אותו הדבר במשטרה. כל עסק משלם פרוטקשיין בגליל ובנגב".

המשיך והגיב לכך שלא יצטרף לנתניהו אמר כי, "אני עדיין לא רוצה את נתנניהו לדעתי הוא היה צריך לפרוש ממזמן, אנחנו בכאוס. נתניהו הוא הבעיה הוא לא הפתרון. אני ישבתי כבר בממשלה אחת עם נתניהו, והוא זה שפינצ'ר אותה, הוא זה שעקץ את בני גנץ ואת כל אזרחי מדינת ישראל. ממשלה צרה לא יכולה לעבוד, לשבת תחת נתניהו זה רע למדינת ישראל. כשאתה נשאל על גורמי קצה, אין לך שום בסיס פוליטי. כשאתה עושה ממשלה של 61, תמיד האחד קובע לך ותמיד הוא קיצוני ויוצר לך משברים פוליטיים. אם אתה רוצה יציבות צריך ללכת לממשלה רחבה", המשיך ואמר, "אנחנו נגד ממשלה צרה, אנחנו לא שם. מי שרוצה ממשלת אחדות שיכולה לבצע, אני רוצה להיות השר לביטחון הפנים. אין פוליטקאי אחד שאומר שהוא רוצה לקחת את התיק הזה, כי הוא משוקץ". 

עוד טען, "הממשלה שנתניהו מתכנן עם בן גביר זה שישים פלוס אחד, תמיד יש אחד שיקבע לך מה לעשות, ממשלה עם המשותפת גם לא תחזיק מעמד. הדבר היחידי הוא ממשלת אחדות, אני לא מוכן להקים ממשלת אחדות שנתניהו נותן את הטון ודרעי נותן ערבויות, אחד הדברים שעשו בממשלה האחרונה, אנחנו צריכים לתת לתומכי שמאל מרכז ולתומכי ביבי שהם לא מודרים. בזמן שאנשים אמרו שהם לא דיברו עם נתניהו הוא ניהלו איתו משא ומתן. אם נלך למה שמהפלגות מספרות בתקשורת הולכים לסבב שישי של בחירות, המספרים לא מסתדרים. אנשים חייבים להיות פרקטים. או שהם משקרות שהם הולכות להקים ממשלת אחדות בלי הליכוד או שאני לא יודע. יש כאלה שאומרים שהולכים למלחמת התשה, סבב גם שישי ושביעי". 

המשיך ואמר, "נתניהו צריך ללכת, אחר כבוד, הוא תוקע בעיקר את הימין, הוא תוקע את מדינת ישראל, אחרי חמש מערכות בחירות בשלוש שנים, אין לי ברירה להגיע למסקנה שצריך להושיב את כולם ביחד".

עריכה: רעות מתתיהו ארגון

 

02/08/2022

שר התקשורת יועז הנדל
צילום: דודו כהן/פלאש90