ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
10

"לקחו למתמחים את התקווה היחידה לקיצור התורנויות"

ד"ר ריי ביטון על דחיית המתווה המקצר את שעות המתמחים לעוד שנה: "האוצר שחברו להסתדרות הרפואית עומדים על הרגלים האחוריות בטענה של בחירות הם מבצעים מחטף ומנסים למסמס את מה שהם ניסו למסמס לאורך כל הדרך"


אתמול הודיעה המידנה כי ישום ההיתר החדש שצפוי לקצר את שעות תורנויות המתמחים ויעגן את עבותם חוק בערי הפריפרייה תידחה רק לתחילת חודש ספטמבר של שנת 2023. זאת במקום להכנס לתוקף כבר באפריל האחרון. ליאת רון שוחחה עם ד"ר ריי ביטון, יו"ר ארגון הרופאים המתמחים מרשם שהתרעמה על ההחלטה שהובאה מטעם משרדי הכלכלה והאוצר. 

היא אמרה כי, "אתמול קיבלנו את עיקרי ההיתר, והוא מדבר על דחיה של קיצור התורניות לפסטומבר 2023, שנה וחצי מאז שהוא היה צריך לצאת אל הפועל, קיצור התרונויות במרכז הארץ נעלם לחלוטין. מדברים על נתון שישפיע על שלושה אחוזים מהמתחים בלי תקציב בלי הבטחה. קברו את ההיתר ודחו את קיצור התורניות בגלל התנגדות של האוצר שחברו להסתדרות הרפואית וביחד עם עומדים על הרגלים האחוריות בטענה של בחירות הם מבצעים מחטף ומנסים למסמס את מה שהם ניסו למסמס לאורך כל הדרך".

המשיכה וסיפרה, "אתמול לצערי הייתה לנו אסיפה גדולה של מאות מתמחים שכולם נשברו כששמעו את ההודעה הזו ולקחו להם את התקווה היחידה והאחרונה לקיצור התורנויות. החלטנו שלא תהיה להם ברירה, ב-25 באוגוסט במידה ולא ישנו את ההחלטה האומללה הזו אנחנו נאלץ שוב להגיש מאות ואלפי מכתבי התפטרות של רופאות ורופאים שלא מסוגלים לעבוד בתנאים הללו". 

02/08/2022

מחאת המתמחים - ארכיון
צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90