גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
2492

"אנחנו עומדים על שלנו, יש לנו עמוד שדרה"

ח"כ מיכל וולדיגר, על הרשימה השוויונית המסתמנת של הציונות הדתית ועוצמה יהודית: "נראה שבן גביר מחפש את הסיבה לברוח, אבל אחדות זה דבר חשוב - בואו נתקדם"


לקראת סבב הבחירות החמישי הקרב, ועל רקע המגעים לריצה משותפת של הציונות הדתית ועוצמה יהודית, נראה כי ראשי המפלגות מתווכחים ביניהם על השריון במקום 7 ברשימה. בעוד בצלאל סמוטריץ' רוצה להציב את משה סעדה כמועמד, איתמר בן גביר כבר מתכנן לשבץ את פעיל מפלגתו מהדרום. בשיחה עם גדי נס ב־104.5fm, חברת הכנסת מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) הגיבה לדברים והביעה את דעתה בנושא.

לדבריה, "אני חושבת שההצעה של בצלאל הייתה נדיבה, בעיניי גם נדינה מדי - איתמר, תפוס את זה ובוא נתחבר, אחדות היא דבר חשוב. אני חושבת שההתעכבות על הדבר היא מיותרת, בואו נתקדם. טובת העם וטובת המדינה לנגד עינינו, צריך להשיג רשימה טובה ואיכותית שתייצג את כלל המגוון בתוך האוכלוסייה הדתית הלאומית - החל מהכיפות השקופות ועד הכיפות השחורות. זאת הדרך שלנו, להתעסק גם בעיניי חברה, בריאות, חינוך - וגם בעניינים אחרים".   

בהמשך, הוסיפה: "אני בטוחה שבסוף נגיע למספר מנדטים דו ספרתי, יש לנו על מה להיאבק, אנחנו נציג בסוף את הרשימה שתהיה הטובה ביותר למדינת ישראל. הסקרים הם יום אחד 13 ויום אחד 11, רואים סוג של יציבות, אבל אני מקווה שעוד נעלה על המספר הזה. השאיפה שלי היא שבסוף נלך יחד ונקים גוש ימני חזק. אני חושבת שאני יכולה להיות נציגה של הציונות הדתית הקלאסית, המרכזית, שמאמינה שצריך להשקיע בחינוך ולטפל ביוקר המחיה".   

לסיכום, אמרה: "הציונות הדתית הייתה מאז ומתמיד הקו שמחבר יודע לדבר עם כולם ולמצוא את המחנה המשותף - ויש מחנה משותף. לשם אנחנו הולכים, אבל אנחנו נצליח לעשות את זה רק אם האנשים ייצאו ויצביעו, שירגישו שזה הבית שלהם. הרי הציבור לבד ראה מה היה פה וראה גם שאנחנו עומדים על שלנו, שיש לנו עמוד שידרה, שלא ויתרנו על הערכים שלנו, שנתנו מאבק יפה. לי נראה שאיתמר מחפש סיבה לברוח, אני מאתגרת אותו ואומרת לו - יש לך אחריות, אל תחפש תירוצים, תיכנס ונשתף פעולה ביחד".     

 

03/08/2022

צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90