קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
6930

"לא אתפלא אם קטאר העבירה שמות ישראלים לאיראן כדי להחניף ולקבל חיסיון לגבי המונדיאל"

המזרחן, ד"ר אל"מ (מיל') משה אלעד: "גונב לאוזניי שגם ישראלים מייעצים בצורה חסויה בתחום ביטחון כללי ואבטחת אובייקטים בקטאר. לא מציע לעזוב אותה אבל להיזהר"


ד"ר אל"מ (מיל') משה אלעד, מזרחן במכללה האקדמית גליל מערבי, מתרבים המסרים שעלולים להתרחש אירועים חריגים בקטאר כפי שהערכת כאן רק לפני שבוע. 

"כנראה. לקטאר יש הרבה מאד אויבים. אמנם היא מחוזרת ע"י המערב ומדינות ערביות אחרות שאוהבות לקבל ממנה כסף. יחד עם זאת היא גם שנואה מאד כי המדיניות שהיא נוקטת כלפי העולם הערבי היא מדיניות של התנשאות, למשל בפרשת הפליטים הסורים, הם לא הסכימו לקלוט אפילו פליט אחד ועל זה היתה עליהם המון ביקורת. לא פלא שיש כלפיהם התנגדות של איראן וארגוני טרור. לדעתי יש מרוץ ביניהם מי יפגע בה ראשון. כמו שאמרתי כאן, הם נערכו היטב למונדיאל הזה והביאו שוטרים ואנשי ביטחון מפקיסטן ומתורכיה ובסך הכל כ-20 אלף מקומיים ועוד 16 אלף מבחוץ. גונב לאוזניי שגם ישראלים מייעצים להם בתחום הביטחון הכללי ואבטחת אובייקטים במסווה אחר בצורה חסויה, כי הידע והניסיון שלו כנראה אוהבים לרכוש, גם אם זה קטאר. נזכיר שיש בה 315 אלף תושבים מקוריים ועוד 2 מיליון כולל פועלים זרים שמסתובבים שם. גם המדינות ששולחות את הפועלים האלה יש להם חשבונות ארוכים עם קטאר על שקורה שם עם הפועלים".
חדד את הנקודה של השמועה שגונבה על ישראלים בתחום הביטחון בקטאר.
"לא צריך להיות מופתע. באולימפיאדת אתונה, הוזמנו מיטב המומחים הישראלים, באולימפיאדות קודמות בוודאי היו. אחרי ארוע 11 בספטמבר היתה הצפה של אנשי שב"כ לשעבר ומודיעין שמומחים בדברים האלה. אני שומע גם על מדינות ערביות שהולכות לבנות שדות תעופה, הם מסתמכות על הישראלים".
שמענו אמש דיווח בערוץ 12 שקטאר העבירה לאיראן שמות של ישראלים שנמצאים כרגע במונדיאל. נשמע לך?
"יכול להיות שיש דברים בגו'. מדינת קטאר היא מדינה מושחתת. הכל מותר שם העיקר לשרוד. לא אתפלא אם הם עשו את זה, כדי לנסות ולהחניף לאיראן, כדי לנסות ולקבל מאיראן לפחות איזה חיסיון לגבי המונדיאל, בבחינת "הנה אנחנו איתכם בסדר"....
שמעתי וקראתי המון תגובות...הרי מה מתפלאים?איזה עוינות? הרי זו מדינת אויב! זה שנתנה לנו להיכנס.....
מה אתה מציע היום לישראלים שם?
"להיזהר ולהיזהר כל הזמן. לא לדבר עברית בקול גבוה, לא ללכת עם חולצות של "סוף מסלול", לא ללכת עם דגלים, דברים שאוסרים גם במדינה רגילה כמו תורכיה למשל. על אחת כמה וכמה בקטאר, שכל מי שמסביבך או 80% מהאנשים שם לא אוהבים את ישראל. מה אנחנו מתפלאים? יש לנו המון המון עוינות בעולם הערבי. ומי שנסע לקטאר חויבה ע"י פיפ"א ומוסדות הספורט להכניס ישראלים כי אחרת היו מבטלים להם את המונדיאל. אנחנו צריכים להבין את מקומנו, להצניע לכת, ולא להתבלט. קטאר מחניפה למדינות שהיא יודעת שמהן תבוא צרה, אז במה היא יכולה לפצות אותן? בהעברת שמות של ישראלים. חנופה למקומות שמהם יכולות הצרות להגיע. נקווה לעבור את זה בשקט". 
29/11/2022

צילום: מסך יוטיוב