גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
149

"אוי לנו אם נצטרך לסמוך רק על הרשות"

ראש המנגנון לתיאום ביטחוני לשעבר בין ישראל לרשות הפלסטינית ד"ר משה אלעד על המדיניות הביטחונית מול רש"פ • על דברי ראש השב"כ: "אומר דברים נכונים"


כאמל אבו-בכר הוא המחבל שרצח את חן אמיר, סייר הביטחון העירוני של עיריית תל אביב שנורה בפיגוע ברחוב מונטיפיורי בעיר. אבו בכר, שפתח באש בשעות הערב, השתייך לחטיבת ג'נין ומזוהה עם הג'יהאד האסלאמי. על רקע ההתרחשויות האחרונות והתקרית סמוך לכפר בורקה שליד רמאללה, טען ראש השב"כ רונן בר בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הטרור היהודי מלבה טרור פלסטיני.

ראש המנגנון לתיאום ביטחוני לשעבר בין ישראל לרשות הפלסטינית ד"ר משה אלעד התייחס לדברים: "אנחנו צריכים לסמוך רק על צה"ל ועל מערכת הביטחון, כשהרשות הפלסטינית עוזרת. היא נמצאת בשטח אז בסדר, ואם לא - אנחנו לא תלויים בה. לא מבין מה קרה פה בכהונה האחרונה, שצה"ל נכנס לתמונה כגוף כאילו פוליטי. החוק צריך לשלוט, אבל בשב"כ, בייחוד למחלקה היהודית. יש את החומר המתאים. בוודאי שראש השב"כ אומר דברים נכונים לראש הממשלה, צריך לסמוך על זה". 

"מי שחושב שניתן פשוט להרוג את הטרור, צריך לבדוק בהיסטוריה מה קרה לאורך השנים", הוסיף. "החזרה לג'נין לא תהיה אחרי הרבה זמן, ואנחנו נצטרך להרתיע אותם. פעם זה ל־17 שנה ופעם זה לשלושה חודשים. תלוי כמה אתה משקיע. לא ניתן להכריע ארגון טרור באמצעים מערביים ליברליים, כמו שהיינו רוצים. אוי לנו אם נצטרך לסמוך רק על הרשות. יש פה בעיה של איזון עדין. אם הם לא היו שם, לנו הייתה בעיה של שליטה ב־2.5 מיליון. מצד שני, אנחנו צריכים שיהיו שם". 

06/08/2023

חיילים. למצולם אין קשר לנאמר
צילום: אביר סולטן/פלאש90