ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
2499

"אנחנו עוסקים בריבים ובשנאה במקום להכין עצמנו למלחמה הנוראה"

האלוף (מיל') יצחק בריק על האיום הביטחוני, והשלכותיו על איכות חיינו: "הצבא היה צריך להתכונן למלחמה האזורית שתהיה פה, הרס מוחלט, ואנחנו לא מוכנים אליו"


אמש (ב') במהלך כנס מיוחד של המכון למדיניות נגד טרור נאם שר הביטחון יואב גלנט, והזהיר כי איראן החלה בהקמת שדה התעופה בדרום לבנון, כ־20 קילומטרים מהגבול עם ישראל. ליאת רון מרדיו צפון 104.5FM ביקשה לשוחח עם האלוף (מיל') יצחק בריק, לשעבר מפקד גיס דרומי ומפקד המכללות הצבאיות שפרש את משנתו בנושא. 

לטענתו, "אנחנו עוסקים בריבים ובשנאה במקום להכין עצמנו למלחמה הנוראה. היות ובמשך שנים צה"ל קיצץ עצמו לדעת מתוך תפיסה שהמלחמות הגדולות נגמרו. קיבלנו צבא קטן, אבל המלחמה הבאה תהיה בחמש זירות. אנחנו לא הכנו עצמנו לנושא הזה. כשהצבא נמצא בפני דילמה האם להוריד אוהל או לא - הוא מחפש דרך איך להתעלם, לספר שהוא לא רוצה להבעיר את השטח. הצבא היה צריך להתכונן למלחמה האזורית שתהיה פה, הרס מוחלט, ואנחנו לא מוכנים אליו".

עוד הוסיף: "גלנט צודק, צריך להכין את עצמנו לבנות את היכולות המידיות. יש הרס מדינה לנגד עיננו, ואתם מתעסקים עם השנאה הזו? אנחנו עם שהחליט ללכת אל מותו. השרים לא מתעסקים בביטחון הלאומי, הכל ריב אחד גדול, אני לא מבין את זה. זה מזכיר לי את מלחמת העולם השנייה". 

12/09/2023

יצחק בריק | צילום: יונתן זינדל/פלאש 90