בריזה
עם אסי הג'וקר
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
144843

"שמתי בוטקה עם מאבטח בתחילת הרחוב כדי שיאבטח את כל הרחוב"

אייל גולן סיפר לאסי הג'וקר על החרדות והפחדים בעקבות מלחמת 'חרבות ברזל' ואיך הוא מתמודד איתם


כבר שבועיים שאייל גולן משמח את חיילי צה"ל ומנחם משפחות שכולות, אבל הפחדים לא דיגלו מעליו ובשיחה עם אסי הג'וקר הוא סיפר איך החליט לשכור שירותי אבטחה לכל תושבי הרחוב בו הוא גר, על העלאת המורל לחיילי צה"ל וניחום המשפחות השכולות.

"הנפש פצועה", אומר אייל גולן, "אתה רואה את המראות ומה העם שלנו עבר, אז קודם כל הנפש פצועה. מחובתנו האומנים להתגייס, זה הצו 8 שלנו, אנחנו לא יכולים לקחת נשק וללכת להילחם, אז לפחות להרים את המורל של החיילים והפצועים, לנחם משפחות אבלות שיקיריהם נרצחו. כואב הלב, אני נמצא בהרבה מקומות ולמלא את הימים בלעשות טוב לאנשים".

תספר על רגע אחד שתפס אותך במהלך השבועיים האחרונים, כשנפגשת עם חיילים, תושבים, משפחות שכולות.
"שמעתי כל-כך הרבה סיפורים ממקור ראשון מאנשים שהיו שם, אז כל סיפור הוא סרט הוליוודי בפני עצמו. סיפורים קשים, מרגשים, סיפורי גבורה והצלה מדהימים. בסופו של דבר מה שאותי מרגש בכל המלחמה הזאת זה האחדות בעם. כל עם ישראל מאוחד ומתגייס למען מטרה אחרת. אנחנו צריכים להיות מאוחדים כל הזמן כי שאנחנו מאוחדים אי אפשר עלינו.

אתה בעל משפחה, יש לך ילדים. את האמת, אתה מפחד?
זה לא מפחד, יש חרדות. הילדה שלי מיאל בת 3 שואלת אותי 'אבא לאן אתה הולך' ואני מספר לה שאני הולך לשמח חיילים אז היא אומרת לי 'אבל לא בעזה נכון?'. שמתי בוטקה עם מאבטח בתחילת הרחוב כדי שיאבטח את כל הרחוב".

אם אתה היית יכול לקחת החלטות ולנהיג את העם, מה היית עושה כדי לפתור את המשבר הזה?
"הדבר הראשון שאני עושה זה מחזיר את החטופים הביתה, גם במחיר של כל האסירים שיש פה. אני לא צריך אותם פה שישבו יאכלו וישתו, שילכו לשם ויירקבו שם. זה קודם כל. דבר שני, הולך ומגיע עד אחרון אנשי החמאס, אחד שלא יישאר על פני כדור הארץ שלא בטעות יתרבו, למחוק אותם מעל פני האדמה".

25/10/2023

אייל גולן | Photo by Arie Leib Abrams/Flash90