ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
417

"מפחדים פה על הכסף לא על הביטחון"

מיקי יקוטי, צוות צ"חי מושב עבדון: "בכיר בפיקוד הצפון בא לפה לסיור רק לסמן וי ועוד אמר לפנות את יחידות הבטון להגנה מנ"ט כדי לא להלחיץ את התושבים"


מיקי יקוטי, צוות צ"חי מושב עבדון שוחחה עם ליאת רון ברדיו צפון 104.5FM על המצב הבטחוני הרגיש ביישוב ועל חוסר מתווה פינוי ראוי לתושביו: "בכיר בפיקוד הצפון בא לפה לסיור רק לסמן וי ולא ראה בכלל את יחידות הבטון נגד טילי הנ"ט, רק אחרי שאני צילמתי ופניתי אליהם, מה שהוא עשה זה להורות לפנות את יחידות הבטון להגנה מנ"ט כדי לא להלחיץ את התושבים".

"אני לא מבינה ואז אני מגיעה לעניין שהוא חמור ביותר, הכל מתחיל בכסף ונגמר בכסף. לא חושבים לשנייה על התושבים פה. מתוך 800 תושבים בעבדון, 400 התפנו בעזרת המועצה שלא יודעת מאיפה היא משיגה את הכספים ומקבלת הטחות לפנים כל היום לא משנה כמה היא מנסה לעשות ולעזור, ויש עוד 400 תושבים שנמצאים בסכנת נפשות, וכשאני גיליתי שהם נתנו הוראה להוציא - אני לא יוכלה לישון בשקט, אני לא אתן לזה ומצידי שתעלו את אלון פרידמן (בכיר בפיקוד צפון) ומצידי שתעלו את אלוף פיקוד צפון, הם לא יוציאו מפה בוטקה עד שהם לא ישקפו לתושבים שהם לא מוציאים בשביל כסף. ושלא יגידו שגרת חירום כי אין פה שגרת חירום, אפילו גננות מפחדות להגיע לכאן. איזו שגרת חירום? יש לי 5 בנות, ואין פה שום דבר שיכול לתת להן שגרת חירום. והעסק שלי בנהריה לא פתחתי כבר חודש וחצי, אתמול פעם ראשונה ירדתי למשרד ושקשקתי ליד הנ"ט, ואיך שהגעתי למשרד היו אזעקות בעבדון ואני רוצה לחזור הביתה לבנות שלי אבל לא יכולה, הכביש סגור". 

"אני בצוות צח"י פה, אנחנו עוזרים לתושבים, חשוב לי שאנשים שידעו שצה"ל לא מפנה אותנו בגלל כסף. מפחדים לתת את המענקים שצריכים לתת לילדים בזמן שאנחנו כאילו מפונים, מפחדים לתת את הכסף לחקלאים שלא מסוגלים לעבוד וכל האיזורים שלהם נ"ט, מפחדים לתת כסף ללולים שאין להם הטלות ולצימרים שלא עובדים כבר חודש וחצי. הם מפחדים על הכסף ולא על הביטחון". 

13/11/2023

צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90