יוסי מזרחי
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
235

"המחדל של ה7.10 הוא קודם כל של המודיעין, השב"כ, וצה"ל"

גבי נעמן, ראש המועצה המקומית שלומי: "אני חושב שזה ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה למדינת ישראל ובעת הזו"


מספר רקטות נורו לעבר שלומי במהלך השבועות האחרונים, חלקן גרמו לנזקים.

תושבי שלומי פונו מהיישוב לפני כשלושה שבועות וכמו רבים אחרים שפונו מיישובי הצפון, גם הם לא מתכוונים לחזור הביתה עד שחיזבאללה יחזור, בצורה זו או אחרת, להסכמות של החלטה 1701 שהתקבלו בתום מלחמת לבנון השנייה.

ביום שלישי האחרון, נפגשו ראשי הרשויות בצפון עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו בחמ"ל של רגבה. בסוף  המפגש, אמרו רבים מהם כי הרגישו כמו ניצבים בצילום מבויים. ראשי הרשויות סיפרו כי התרשמו שנתניהו קיים את המפגש איתם בעל כורחו וממילא הם קיבלו תשובות עמומות וחסרות תכלית בשורה של נושאים שהועלו בפניו.

כך למשל: התייחסו ראשי הרשויות לפיצוי שאמורים לקבל תושבים שהתפנו בכוחות עצמם (200 שקלים למבוגר ליום ו- 100  שקלים לילד) פיצוי שהתושבים עדיין לא קיבלו. תשובתו של ראש הממשלה הייתה: "אני לא מאמין שבצלאל צריך אותי בשביל זה".

ראשי הרשויות אף התלוננו  על תת התפקוד של משרדי הממשלה מאז פרוץ המלחמה. נתניהו אמר להם בתגובה: "אני מצפה מהם להתחיל לעבוד".

עוד אמרו ראשי הרשויות לנתניהו כי לדעתם חייבים לנקוט בפעולה אקטיבית על מנת להרחיק את חיזבאללה מהגדר ולהפסיק אחת ולתמיד את ההתגרויות ואת התעוזה של הארגון נגד ישראל.

בתגובה אמר נתניהו: "הזהרתי את נסראללה שאם יתקוף את ישראל הפגיעה בלבנון תהיה אנושה".

בסיכומו של דבר, ראשי הרשויות יצאו מהמפגש מתוסכלים וללא תשובות ונציין שמנגד, משרד ראש הממשלה הוציא הודעה לתקשורת שבה נאמר בין היתר: "יצאתי מפגישה מצוינת, מעמיקה, רצינית ונוקבת עם ראשי הרשויות בצפון. יש כאן עמידה איתנה שלהם ושל התושבים".

כאיש ליכוד ותיק, האם אתה מסוגל לחיות עם המחדל חסר התקדים של הממשלה שגרם לאסון הגדול ביותר מאז השואה? מה גם, שאפילו היום, כמעט שישה שבועות מאז האסון, הממשלה לא מצליחה לתפקד ואף אחד מהשרים המיותרים לא בחר בדרך של דוגמה אישית.

16/11/2023

בנימין נתניהו | צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90