יוסי מזרחי
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
241

"היום אני לא יכול יותר להגיד לתושבים שלי לסמוך על המדינה והצבא"

גיורא זלץ, ראש המועצה האזורית גליל עליון: "אין פה שום ניהול ושום מנהיגות, רק מאבקי אגו ואחד שם רגל לשני"


מאז תחילת המלחמה ופינוי תושבי הגליל העליון, גיורא זלץ תוקף בחריפות את הממשלה, ודורש מראש הממשלה לתת לרשויות המקומיות לנהל את חיי התושבים.

בין היתר, אומר זלץ שרוב שרי הממשלה לא קולטים את גודל האירוע שישראל חווה בשבועות האחרונים ואין להם את היכולת, את הניסיון או את הידע לנהל את המערכה.

זלץ זועם על הכספים הקואליציוניים שממשיכים לזרום, ועל המספר הבלתי הגיוני של משרדי הממשלה והשרים שעושים כלום ושום דבר.

לדעתו, ראשי הרשויות מכירים הכי טוב את הצרכים של התושבים וכל מה שהם זקוקים לו זה גיבוי תקציבי על מנת שיוכלו לנהל את היישובים לפי ראות עיניהם.

ביום שלישי האחרון, נפגשו ראשי הרשויות בצפון עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו בחמ"ל של רגבה. בסוף  המפגש, אמרו רבים מהם כי הרגישו כמו ניצבים בצילום מבויים. ראשי הרשויות סיפרו כי התרשמו שנתניהו קיים את המפגש איתם בעל כורחו וממילא הם קיבלו תשובות עמומות וחסרות תכלית בשורה של נושאים שהועלו בפניו.

כך למשל: התייחסו ראשי הרשויות לפיצוי שאמורים לקבל תושבים שהתפנו בכוחות עצמם (200 שקל למבוגר ליום ו100 שקלים לילד) פיצוי שהתושבים עדיין לא קיבלו. תשובתו של ראש הממשלה הייתה: "אני לא מאמין שבצלאל צריך אותי בשביל זה".

ראשי הרשויות אף התלוננו  על תת התפקוד של משרדי הממשלה מאז פרוץ המלחמה. נתניהו אמר להם בתגובה: "אני מצפה מהם להתחיל לעבוד".

עוד אמרו ראשי הרשויות לנתניהו כי לדעתם חייבים לנקוט בפעולה אקטיבית על מנת להרחיק את חיזבאללה מהגדר ולהפסיק אחת ולתמיד את ההתגרויות ואת התעוזה של הארגון נגד ישראל.

בתגובה אמר נתניהו: "הזהרתי את נסראללה שאם יתקוף את ישראל הפגיעה בלבנון תהיה אנושה".

בסיכומו של דבר, ראשי הרשויות יצאו מהמפגש מתוסכלים וללא תשובות ונציין שמנגד, הוציא משרד ראש הממשלה הודעה לתקשורת שבה נאמר בין היתר: "יצאתי מפגישה מצוינת, מעמיקה, רצינית ונוקבת עם ראשי הרשויות בצפון. יש כאן עמידה איתנה שלהם ושל התושבים".

16/11/2023

ישראל במלחמה | צילום: דוד כהן/פלאש90