גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
4412

"אני רואה את הבת שלי נכנסת הביתה חיה ולא רואה אופציה אחרת"

איתן גונן, אבא של רומי שנחטפה לעזה על אמירתו של השר עמיחי אליהו: "אני לא כועס וגם לא שיפוטי" ; והוסיף: "הוא היחיד שיצר איתנו קשר"


איתן גונן, אבא של רומי שנחטפה לעזה שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על הכאב, האופטימיות, הפעילות להשבתה וגם על הביקורות כלפי התנהלות הממשלה: "אנחנו לא כל כך מתפקדים והמוח לא חד, הזיכרון לא טוב, לא כל כך אוכלים ולא כל כך ישנים דואגים נורא ומחכים שרומי תחזור".

על אמירתו של השר עמיחי אליהו הגיב: "אני לא כועס ואני גם לא שיפוטי, מהשבת בשחורה, למחרת קמנו בבוקר וקיבלנו החלטה שאין יותר טלוויזיה, אין יותר כעס ואין יותר שיפוטיות. מי שכשל הוא זה שינצח, מי שעכשיו בשלטון בצבא ובמדינה הם אלה שיחזירו את הבת שלי הביתה יחד עם שאר החטופים ולכן אנחנו סומכים את ידינו על צה"ל ועל כל מערכות הביטחון כולן ועל המדינאים שהם אלו שיחזירו את הבת שלי עם שאר החטופים ישר לזרועותינו הפתוחות".

המשיך וסיפר על חוסר הוודאות בנוגע לביתו: "ב-16 הימים הראשונים רומי שלנו הייתה נעדרת ולא היה בדל מידע לגביה, כולנו הורים ואתה לא יכול לתאר לעצמך את המצב שאתה לא יודע מה קורה עם הבת שלך במשך 16 ימים. לאחר מכן השתנה הסטטוס שלה לחטופה מסופקת, זה הסטטוס עד היום שיש מספיק מידע לומר שהיא חטופה. אין לנו מושג אם היא חיה או מתה. עד ה-7.10 ידעתי שיש שני סטטוסים - חי או מת. מה-7.10 יש סטטוס שלישי שהוא אי וודאות, אני בטוח שכל אחד שומע ואמר מה זה הדבר זה?"

"חבר טוב אמר לי שדרגת הקושי של משפחות החטופים והחטופות היא הדרגה העליונה ביותר, איו מעליה. משפחות שכולות עם כל הצער יודעות הכל ויודעות את הפרטים - אבל אנחנו בלי שום דבר. אנחנו משפחה אופטימית ומלוכדת. אנחנו משפחה שעובדת למען רומי, בארץ ובחו"ל, עושים למען כל החטופים כמובן עם פוקוס על רומי".

עוד אמר על התנהלות הממשלה וחוסר הקשר עם משפחות החטופים: "אני לא רוצה להעביר ביקורת אבל השר עמיחי אליהו, אחרי 41 ימים הוא הראשון שיצר איתנו קשר. אנחנו לבד, אנחנו עושים הכל. תסתכל על המטה של החטופים והנעדרים, זה מטה של 1,500 מתנדבים שעזבו הכל ומתנדבים, אין שם שום ייצוג של המדינה".

על העברת הדלק לעזה: "אני אבא של חטופה, לא מעניין אותי שום דבר אחר. אני לא מבין בצבא ולא מבין בפוליטיקה אני לא יכול להתיימר ולהיות שיפוטי. אני לא יודע מה עוזר ומה לא עוזר. אני טיפוס בינארי - ב-7.10 לקחו לי את הילדה ובתאריך אחר יחזירו לי את הילדה, בחיים. הבת שלי תהיה בידיים שלי, נכנסת לי הביתה חיה".

לסיום חיזק את ידי העם: "עם ישראל חי. אנחנו זוכים למחוות ועזרה בצורה מדהימה וזה מרגש אותנו מאוד, אין אחד בישראל שלא רוצה שהחטופים יחזרו הביתה וזו משימה של כולם - זה גדול מרומי וגדול מישראל אפילו. אין ניצחון בלי שהחטופים בבית, אין ניצחון בלי שהבת שלי ועוד 235 יהיו בבית".

עריכה: אריק ברח"ד

19/11/2023

ישראל במלחמה | צילום: תומר נויברג/פלאש90