ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
146

משה דוידוביץ': "שר הביטחון אתמול אמר בקבינט הבטחוני שהוא מבקש מהאוצר לפתור את הבעיה"

גבי נעמן, ראש מועצת שלומי: "כל יישובי קו העימות, אם יוכיחו פגיעה, צריכים לקבל פיצוי" ; לשיחה הצטרף משה דוידוביץ', ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות


משה דוידוביץ', ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות וגבי נעמן, ראש מועצת שלומי שוחחו עם ליאת רון ברדיו צפון 104.5 על המצב הבטחוני הרעוע בצפון ועל הקריאה של האזרחים לפיצויים בעקבות נזקים כלכליים.

משה דוידוביץ' סיפר: "מלפני שעה קלה התקשר אליי שר האוצר סמוטריץ' על זה שניסיתי להשיג אותו ולא היה מענה, אז עליתי בערוץ 13 ואמרתי 'בצלאל אני קורא לך' ובצלאל התקשר. אמרתי לו, א' על התקציבים שצריכים להינתן למשרד הפנים, הוא אמר שהעניין סגור ויטופל. ב' זה סוגיות היישובים, עלמא, עבדון וגשר הזיו, אותם יישובים שהתפנו מאליהם ולא קיבלו פיצוי וגם הנושא הזה לקראת פיתרון, הוא אמר שבעוד יום או יומיים תקבלו הודעה שהנושא הזה נפתר. מכיוון שעדיין אין החלטה אהיה זהיר ואומר שמבחינתנו מדובר בכל היישובים, עדיין לא קיבלנו את המפה ואת היישובים. מה שהאוצר עשה עד היום, הוא שיחק פינג-פונג בנינו למשרד הפיקוד והביטחון, שצה"ל יגיד לנו, עכשיו הסאגה הזו ירדה מהפרק, שר הביטחון אתמול אמר בקבינט הבטחוני שהוא מבקש מהאוצר לפתור את הבעיה של היישובים האלה, אבל זה לא צורך מבצעי בהגדרה".

גבי נעמן המחיש את הבעיות הכלכליות של התושבים: "אני רוצה לתת דוגמא למה יישובי קו העימות צריכים להיכנס לקטגוריה של פיצויים. הבת של גרה בקיבוץ עברון, היא ילדה לפני חודשיים כלומר שהיא לא עובדת ולא מקבלת שכר, בעלה עובד באחד המקומות ומקבל 7,500 שקלים. שניהם מהפחד של ה-7.10 עזבו את הבתים והלכו במימון שלי לאזורים מחוץ לצפון. עכשיו הבת שלי לא מקבלת כסף, הבעל שלה קיבל 1,900 שקל על 8 הימים שהוא עבד - יש דוגמאות רבות כאלה. כל יישובי קו העימות, אם יוכיחו פגיעה, צריכים לקבל פיצוי".

משה דוידוביץ' אמר לסיום: "לא אנחנו קבענו את ההגדרה הבטחונית של יישובי קו העימות ולא קבענו מי יישאר ומי יצא, מי שקבע זה גורם בטחוני, צה"ל ומדינת ישראל בחוק. לכן להפריד דם מדם או אזרח מאזרח זה לעשות פלגנות שלא קשורה למה שקורה בשטח. יש לאורך קו העימות המון אנשים שפרנסתם לא בכיסם. מדינת ישראל החליטה שאנחנו במלחמה אז שיביאו את הפתרונות המינימליים שיוכלו לחיות בשלום וגם להתפרנס בכבוד".

20/11/2023

משה דוידוביץ' | צילום : דני צחורי