גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
5162

"צה"ל יצטרך להפוך ל'צבא התקפה לישראל' - שכחנו שלפעמים צריך לעלות להתקפה"

ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית): "מי שרוקד טנגו עם השטן יהיו לו כוויות ברגליים - יחיא סינוואר מכיר את החברה הישראלית יותר טוב ממה שהיא מכירה את עצמה"


ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על עסקת החטופים שנמצאת בעיצומה, על המשך הלחימה הצפוי בעזה וגם על הגיזרה הצפונית:

ראשית התייחס לחטופים שחזרו בשתי הפעימות הראשונות של העסקה: "התחושה המדוייקת היא 'עין במר בוכה ולב שמח', אי אפשר שלא לשמוח לראות את האחים שלנו חוזרים לחיק משפחתם האהובה, עם זאת יש תחושה קשה מאוד שיש עוד אנשים שלא חזרו אלינו, התחושה שבשנת 2023 נאמר על היהודים שיצטרכו לבחור בין דם לדם, היא תחושה קשה מנשוא".

המשיך והסביר את התנגדותו לעסקת החטופים ומה צפוי בימים הבאים: "כמי שלומד את האויב שנים רבות, אני יודע שאסור לרקוד טנגו עם השטן, מי שירקוד טנגו עם השטן - בסוף יהיו לו כוויות ברגליים. אני חושב שמלכתחילה אם היינו מביאים את האויב למקום שבו הוא נמצא על הברכיים, התנאים שלנו היו הרבה יותר טובים. ראשית אם יש משהו שאנחנו צריכים ללמוד מה-7.10 זה להפסיק לזלזל באויבים שלנו, להפסיק לחטוא בחטא היוהרה, יחיא סינוואר מכיר את החברה הישראלית יותר משהיא מכירה את עצמה. הוא רואה את הדברים בפריזמה שונה לחלוטין ולמד אותנו. לדוגמא, יש ילד בן 10 חודשים, שמו כפיר, והוא עדיין נמצא בעזה, מדוע הוא לא שולב בפעימות הראשונות? זה ברור לכל בר דעת שמכיר את האויב יום וחצי. בסוף, כשמאפשרים לו לשחק ברגשות של החברה הישראלית, מאפשרים לו גם פתח, והוא ממשיך בטרור הפסיכולוגי".

והוסיף: "החשיבה המערבית אומרת שככל שתתן יותר מחוות וסיוע וכלכלה ושגשוג וצמיחה, אתה תקבל יותר. החשיבה הערבית, ופה אנחנו נמצאים במזרח התיכון, ולא צריך לספר מי האויבים שלנו, בחשיבה הערבית ככל שתתקוף חזק יותר, וככל שתשפוך לאויב יותר דם, וככל שאימהות יבכו יותר על הילדים שלהן בצד של האויב - ככה נוכל להבטיח את שלום חטופינו ואת חזרתם הביתה, ולצערי הרב הפעימות האלה והמשא ומתן הזה מתנהל בגמגום. אני חושב שמדינת ישראל הולכת לעבור שבוע מאוד מטלטל בכל הנושא הרגשי, מהטרור הפסיכולוגי אותו מפעיל האויב".

על שליטתו של חמאס ברצועה והחשש מחזרה לתמרון הצבאי לאחר הפסקת האש: "אני ביום השני של הלחימה הודעתי שמטרת העל של הלחימה היא כמובן החזרת החטופים, אבל מטרת העל היא השמדת חמאס הארגון הנאצי וגרורותיו הסרטניים. נדרש כאן לשנות את החשיבה ולשנות את הקונספציה, להיות אמיצים ולנהוג בהם כפי שנוהגים בכל אויב. אסון התאומים שקרה לאחינו האמריקאים, נרצחו כ-3000 אנשים, כאשר אוכלוסיית ארה"ב מונה כ-330 מליון אנשים. לנו באותו יום שבת ארור, נרצחו 1400 אנשים ועוד 250 חטופים, כאשר האוכלוסיה שלנו היא בערך 9.5 מליון אנשים. שימו לב לסדר הגודל של האסון הקולוסאלי שנפל על מדינת ישראל, והתגובה כאן צריכה להיות לא פרופורציונלית, תגובה אגרסיבית, תגובה שתשדר לכל מי שחושב מצפון או ממזרח לאתגר אותנו".

עוד התייחס לגזרה הצפונית: "ההתנהלות מול חזבאללה, אני מבין שישנו לחץ עולמי, אבל האחריות על חיי תושבינו, היא עלינו בלבד. לבנון נמצאת על כרעי תרנגולת, לירה לבנונית היום שווה 15,000 דולר, זה היחס היום. הכלכלה הלבנונית בקריסה טוטאלית ואפשר בשנייה להקריס אותם, מספיק לעצור להם את החשמל לכמה שעות והם יתחילו להרוג אחד את השני מפני שלבנון בנויה מפלגים, משפחות וחמולות, ולכן אני אומר שמול חזבאללה אין מקום למצמץ. העכבר שנקרא חסן נסראללה, הפחדן הזה, שנמצא בבונקר ושולח את לוחמיו למותם בשדה הקרב, הוא לא מנהיג, ולכן אסור לנו להקשיב לשום תכתיב שלו".

לסיום אמר: "האויב הנאצי האכזרי מאוד ומכיר אותנו מצוין, אבל אני חושב שהדבר הראשון שצריך לשנות ביום שננצח את המלחמה זה את השם של צה"ל מ'צבא הגנה לישראל' ל'צבא התקפה לישראל' כי שכחנו ליזום, הפסקנו ליזום, ביום שבו חיפשנו את הרווחה ואת השגשוג ושכחנו שאנחנו בסהכ צריכים לחיות. חשוב לזכור שבמזרח התיכון מי שממצמץ נשחט בג'ונגל, החלש נשחט, ונטרף - החזק שורד. במזרח התיכון מכבדים את החזק, העולם המערבי, והעולם הערבי מחזק ומעריך את החזק. וצבא הגנה לישראל לא יכול להמשיך להגן כי זה לא יכול להמשיך ככה, צריך לעלות להתקפה לעיתים, ושכחנו לעשות את היוזמה הזו".

עריכה: אריק ברח"ד

26/11/2023

צילום: יונתן זינדל/פלאש90