גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
139120

"אם נסכים להפסקת המלחמה תמורת כל השבויים, לי ולכל המפלגה אין מה להישאר בממשלה כזו"

יו"ר הועדה לביטחון לאומי ח"כ תא"ל במיל' צביקה פוגל (עוצמה יהודית): "אם נחליט שמפסיקים במלחמה, כל הזירה תבין את חוסר יכולתינו להילחם ולנצח - כל אלו שהיו שייכים לקונספציה הקודמת ממשיכים להתעלם מהמציאות"


יו"ר הועדה לביטחון לאומי ח"כ תא"ל במיל' צביקה פוגל (עוצמה יהודית) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על הארכת הפסקת האש ועסקת החטופים, החשש מסיום המלחמה וציוצו של השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר כי סיעתו תפרוש מהממשלה אם המלחמה תסתיים: 

"דווקא היום, כ"ט בנובמבר, 76 שנים לאחר סיום המנדט הבריטי בארץ ישראל, עלול להיות היום שבו אנחנו מעמידים בספק את קיומו של העם היהודי בישראל. אם אנחנו מחליטים היום שמפסיקים את המלחמה אז אנחנו מעמידים בסיכון את קיומו של העם היהודי. זה אומר שכל הזירה תבין את חוסר יכולתינו להילחם ולנצח. בוא נתחיל עם זה שגם לזה (להארכת העסקה) לא הסכמנו, כי אנחנו הערכנו מהתחלה שהפסקת האש הזו מאפשרת לחמאס להתארגן מחדש ולעשות את כל הפעולות שעלולות להסב לנו אבידות רבות בהמשך, אנחנו הערכנו שהמצב הזה עלול להביא לסיום המלחמה ולהפוך אותה לסבב או למבצע, ובכך אנחנו מסכנים את קדושת החיים ולא מכבדים את קדושת החיים. כל אלה שהיו שייכים לקונספציה הקודמת ממשיכים להתעלם מהמציאות. הלוואי ואנחנו טועים ולא יהיה יותר חמאס, לא ביהודה ושומרון ולא ברצועת עזה, ולא נצטרך לבנות בתים עם ממ"דים והיישובים יחזרו להוריק ולהוליד ילדים חדשים, זו תמונת הניצחון שאני רוצה לראות, אבל גם אני בתחושה שמסמסנו את ההישג עצרנו את התנופה ונתנו לחמאס רוח חיים, ועכשיו כל העולם עלול לעמוד מנגד ולהגיד לנו 'די עשיתם מה שהייתם צריכים, ניקח את חמאס כמו שהוא ונגרש למדינה שלישית'. זה כבר קרה בעבר, אנחנו יודעים לאן זה עלול להוביל, חזבאללה אצלנו על הגדר בלבנון, וחמאס עדיין ביהודה שומרון, ויש לנו עשרת אלפים אסירי חמאס אצלנו בכלא, החמאס לא הולך להיעלם אם נקבל את תכתיבי החמאס ונעשה הפסקת אש נוספת. סדר העדיפויות השתנה. בהתחלה היה להשמיד את החמאס ולהחזיר את החטופים, היום סדר העדיפויות הוא להחזיר את החטופים ולפרק את החמאס, מה זה לפרק?".

המשיך והסביר: "אני לא מתרגש עם כל ילד שחוזר או עם כל אמא שחוזרת? אין לי דמעה בעין כשזה קורה? אבל יש משהו שלא אוכל להוכיח לעולם והוא שאם היינו ממשיכים עם המלחמה, בלחץ, היינו מביאים את כולם במכה אחת, תמורת הרבה פחות, וממשיכים ומשמידים את החמאס. איך אני מסתכל בעיניים של אלה שחס וחלילה ירצחו או יחטפו בעתיד? המנהיגות היום לא מסתכלת על העתיד? מה זה מנהיגות של גנץ שמנהלת מסע בחירות היום במקום לדאוג לקיומו של העם היהודי בארץ ישראל?".

בנוסף התייחס לציוץ של השר בן גביר: "כמו שאמר אתמול השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, אם אנחנו נעצור פה את המלחמה, אנחנו בממשלה הזו לא נישאר, אין שום מכנה משותף יותר. כי גם כשהתנגדנו לעסקה לא פרשנו מהממשלה מסיבה מאוד פשוטה, כשהחיילים שלנו נלחמים אין דבר כזה לצאת מהממשלה, אבל כשהחיילים שלנו לא נלחמים ובמקום להשמיד, הפסדנו, אז לי ולכל עוצמה יהודית, אין שום רצון להישאר במסגרת של ממשלה שלא מסוגלת לקיים את הבטחותיה וגם תבוסתנית. אם אנחנו מפסיקים את הלחימה עכשיו ומסכימים לתנאים של הפסקת המלחמה תמורת החזרת השבויים זה אומר שהמטרה העיקרית של המלחמה הזאת, המבצע הזה, הסבב הזה, הייתה החזרת החטופים ולא השמדת החמאס - לי אין מה להישאר בממשלה כזו, ולכל חברינו. מהרגע שבו שינו את סדר העדיפויות והחזרת החטופים הפכה להיות המטרה העיקרית, אנחנו הפקנו לאויב רוח גבית להמשך קיומו".

עוד חיזק את ידי צה"ל וגינה את אפשרות סיום המלחמה: "צה"ל הוא נקודת האור של ישראל באירוע הזה, ראית את הביחד, ההתנדבות, היכולת לצאת לקרב, הדרך שבה צה"ל הכין את עצמו למלחמה הזו בחודש הראשון בזמן שחיל האוויר תקף, ככה פועל צבא נכון, אני כל כך גאה בזה, ועכשיו אתה לוקח את כל הדבר האמיתי והחזק הזה ואתה הופך אותו לחתלתול, הוא לא באמת נמר. צה"ל נשאר נמר - אנחנו הפכנו לחתול. אם אנחנו מפסיקים את המלחמה עכשיו והמשימה של השמדת החמאס, לא פירוק ולא מיטוט וכל מיני מילים מכובסות - אם אנחנו לא משמידים את החמאס אז מדינת ישראל היא לא הנמר שבאזור הזה, היא הרבה פחות. ברגע שיכריזו שהמלחמה הסתיימה, אם מדינת ישראל מפסיקה את המלחמה, מודיעה על מצב סיום מלחמה, אנחנו לא שם. ביום שבו אחרון החיילים יצא מרצועת עזה כי הכרזנו על סיום המלחמה - באותו רגע אנחנו לא שם. כל זמן שהחיילים שלנו נלחמים אנחנו נגבה אותם ולרשותם".

על אירועי הירי בדרום הרצועה אמש (ג'): "כבר אתמול הוכחנו שאין לנו עמוד שדרה, מה זו ההפרה הזו? אם היו כמה חיילים הרוגים איך היינו מתנהלים? למה כשהאויב מפר הסכם אתה לא משיב לו כגמולו? החזבאללה צופה בנו ומבין את זה, מחכה למועד הטוב שלו, הרי נחזור הביתה כל היישובים כי אין לנו ברירה אחרת, וחס וחלילה בעוד שנה, שנתיים, שלוש, חמש - אסון שמחת תורה עלול לחזור. אני לא מוכן להסתכל לעם ישראל בעיניים ולהגיד שנתתי ידי לדבר הזה ולכן אני לא אהיה חלק מהממשלה הזו".

לסיכום, סיים בנימה אופטימית: "בוא נקווה שאנחנו טועים, שבאמת בסוף יצאו למלחמה וימשיכו אותה, יחסלו את החמאס ובאמת נוכל לבנות סביב רצועת עזה בתים ללא ממ"ד, זה מה שאננחו רוצים. אם זה מה שיקרה אני אעמוד על כל במה אפשרית ואגיד שטעיתי".

עריכה: אריק ברח"ד

29/11/2023

צילום: יונתן זינדל/פלאש90