גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1131

"היום ניפגש עם קבינט המלחמה - העובדה שנושא החטופים נפסק בבת אחת צריך להטריד את כולנו"

מירב לשם גונן, אמא של רומי שנחטפה לעזה: "קיבלנו דרך המשפחות הודעה שראו את רומי אבל פצע הירי שלה מה-7.10 לא מטופל"


מירב לשם גונן, אמא של רומי שנחטפה לעזה, שוחחה עם גבי זהר ברדיו צפון 104.5FM על ההתמודדות על חוסר הוודאות לגבי מצב ביתה והפגישה עם קבינט המלחמה שתתקיים הערב:

"דבר שמעולם לא הייתי חולמת עליו, שאף אחד לא היה חולם עליו, שהילד יעלם לו והוא יצטרך להילחם עליו בצורה כזו כדי להחזיר אותו, זה כולל את הבת שלי ועוד 137 איש שנמצאים שם בעזה. קיבלנו הודעה דרך המשפחות שראו את רומי שזה משמח מאוד ויחד עם זה הפצע של הירי שהיא נורתה ב-7.10 לא מטופל ומוזנח שזה מאוד מדאיג, יש אובדן יד אבל גם יש אלח דם ואנחנו מבינים כולנו שהתנאים שם הם לא תנאים מתאימים לטיפול באמת".

על החשש והדאגה כי נשים עוברות בשבי מעשים כגון אלו שתוארו שנעשו בנשים ב-7.10: "זה עובר לכולנו בראש, לכולם יש הבנה שלא משחקים פה עם חיי הבנות ויש פה דחיפות עצומה להוציא אותן משם והחזרה מבחינתנו למו"מ היא בדחיפות עליונה. אף אדם או הורה לא היה יכול לבטא את המילים האלה, רק לשמוע אותן מטלטל. זה מציף עבור כולנו את הפחדים הכי נוראיים שלנו ואת הדחיפות העצומה להוציא אותם עכשיו".

המשיכה וסיפרה על התמודדות המשפחה עם המצב הקשה: "אני מאמינה גדולה באיך שגידלנו וחינכנו אותה, היא ילדה מאוד חזקה, והיא יודעת שאנחנו אוהבים אותה, ומחפשים אותה ונוציא אותה משם, כל הורה ילד או אח צריך להחזיק עכשיו בראש שהאדם שנמצא שם הוא חזק וצריך להאמין בזה כדי שזה יעזור לנו לא להתפרק. ויש דברים שכשאין לנו משהו שאנחנו יכולים לעשות איתם עכשיו אז לשים אותם בצד, להתמקד במה שאנחנו כן יכולים לעשות עכשיו. מאוד קל לשקוע בפחדים ובדאגות ובחששות, אבל אין לנו מה עלשות עם זה כרגע, מה שכן יש לנו זה להילחם להוציא אותם עכשיו".

על הפגישה עם הקבינט שתתקיים הערב: "היום אנחנו נפגשים עם קבינט המלחמה המצוצמם, העובדה ששחרור החטופים נפסק בפתאומיות כזו ביום שישי וכרגע מה שנראה מרגיש ונשמע זה שהמלחמה רק מתעצמת, אמור להטריד את כולנו, לא רק את משפחות החטופים אלא כולנו כעם ישראל כי זה מרגיש שחיי החטופים הם לא הדבר הראשון על הפרק, וזה צריך להדאיג את כולנו, כי חיי אנשים חשובים יותר, זה הדבר שגדלנו עליו כולנו. ההבנה שלנו כציבור היא שחייבים להוציא אותם עכשיו, בטח לנוכח העדויות שחוזרות, אנחנו צריכים לדרוש את מה שמגיע לנו כעם. אני מתכוונת להגיד להם מתי ואיך אתם מוציאים את הבנות האלה משם, גם את הגברים כי אנחנו חייבים לזכור שיש גם עדויות נוראיות על הגברים שנמצאים שם, מה הם עוברים ואי אפשר לשים את זה בצד. איך אתם מתכוונים להוציא אותם עוד השבוע. אי אפשר לחכות עוד שבוע וחצי-שבועיים, אי אפשר והם לא יוכלו לחכות. לוודא שאזרחי ישראל שהחיים שלהם בידיים שלכם יצאו משם עוד השבוע לפני שנאבד שם עוד חיים".

עריכה: אריק ברח"ד

05/12/2023

ישראל במלחמה | צילום: יונתן זינדל/פלאש90