יוסי מזרחי
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
233

הבחירות המקומיות: "כל הצוות שלי נמצא בגבולות - חוסר חיבור של שר הפנים למציאות"

שלום אלבז, מועמד לראשות העיר צפת: "בימים שהדבר הכי חשוב זה אחדות, צריך להיכנס שוב לפוליטיקה?" ; אביב יצחק, מועמד לראשות העיר טבריה: "למה אני צריך לקבל החלטה אם להישאר עם חבריי לקרב או לחזור לטבריה"


בעקבות הכרזתו של שר הפנים משה ארבל השבוע, על קיום הבחירות המוניציפאליות בסוף ינואר, פנה אלבז השבוע במכתב לשר הפנים ובו כתב בין היתר: "אדוני השר, אתה מחובר למציאות? איך בזמן שחיילינו נלחמים, חטופינו בידי חמאס, המדינה בסימן שאלה גדול וחלק גדול מאיתנו מגויסים למאמץ הלאומי, אתה מצפה שבצורה כזו או אחרת נעסוק בפוליטיקה?

אי אפשר להבין את ההחלטה ההזויה של משרד הפנים לקיים את הבחירות בינואר, מי מאיתנו שאינו מגויס, נמצא בפעילות התנדבותית ובסיוע לתושבים המפונים מצפון ומדרום. איך בכלל אפשר להיכנס לקמפיין בתקופה מורכבת זו, שיצור פילוג מחודש דווקא בימים שבהם האחדות כל כך נדרשת"?

 

מכתב ברוח דומה כתב אביב יצחק שנמצא בימים אלה בעזה ומשרת כסמג"ד בחטיבת גבעתי, וכך כתב יצחק במכתבו לשר: "בהחלטתך על קיום הבחירות תחת אש, העמדת אותי בפני דילמה מוסרית כמעט בלתי אפשרית. אני קרוע בין הלוחמים שלי, שברגעים אלה נלחמים בעוז ובגבורה, לבין שליחות חיי, הבית שלי, העיר טבריה ותושביה. אל תאלץ אותי לבחור בין העיר לבין החיילים שלי".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "נושא מועד הבחירות לרשויות המקומיות, נבחן לעומק ע"י גורמי המקצוע. לאחר עבודת מטה מעמיקה והתייעצות עם כלל הגורמים, החליט השר לקיים את הבחירות ב 30 בינואר. במקביל, פנה השר לראש אכ"א אלוף יניב עשור, בבקשה לשחרר מועמדים בבחירות המקומיות משירות מילואים פעיל".

07/12/2023

צילום: הדס פרוש/פלאש90