יוסי מזרחי
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
249

"למשפחה של אברה מנגיסטו אומרים כבר 9 שנים את מה שאומרים לנו 62 יום"

גיל דיקמן, בת משפחתו כרמל גת, חטופה בעזה ובת משפחה אחרת ירדן רומן חזרה בשבוע שעבר מעזה: "חמאס מחולל שואה שנייה לחטופים שלנו, גם פגיעות מיניות ודברים שקשה להעלות על הדעת"


בטבח השבעה באוקטובר, נחטפו לעזה שתי בנות משפחה של גיל דיקמן, אחת מהן ירדן רומן, חזרה בשבוע שעבר במסגרת עסקת החטופים והתאחדה עם בתה, גפן שחשבה שאמא הלכה לאיבוד ועכשיו מצאו אותה.

בת משפחה נוספת, כרמל גת, עדיין שבויה בידי חמאס. דודתו, כנרת,  נרצחה במתקפת השבעה באוקטובר.

ביום שלישי האחרון השתתף דיקמן בפגישה של חברי קבינט המלחמה עם המשפחות ויצא ממנה נסער עוד יותר מכפי שנכנס אליה ואמר: "זה היה היום הכי קשה מאז השבעה באוקטובר, רצינו לספר לראש הממשלה שהחטופים עוברים עינויים, התעללויות ואונס, ושמענו שאין איך להחזיר את כולם עכשיו. זה לא בידינו. בקיצור: אלה החיים. אנחנו לא נקבל את זה ואנחנו נחזיר הביתה את כולם לא משנה מה המחיר".

לדברי דיקמן, חייהם של החטופים נמצאים בידיים של אדם אחד, ראש הממשלה, ולמרות הכל הוא סומך עליו ומצפה ממנו להחזיר את כולם.

השבוע הזכיר דיקמן גם את משפחת מנגיסטו, שבנה אברה, נמצא בעזה יותר מתשע שנים. דיקמן הדגיש שבמקום שהוא נמצא היום, הוא מבין מה עובר על משפחת מנגיסטו בתשע השנים האחרונות: "מה שאנחנו חווים 60 יום, הם חווים תשע שנים. אנחנו שתקנו כשהם עברו את הסיוט הזה, אפשרנו לזה לקרות ועכשיו אנחנו יושבים איתם, בדיוק באותו המקום, אלה האנשים המרשימים שפגשתי בישיבת הקבינט עם המשפחות. אסור שאף אמא תהפוך להיות לאגרנש מנגיסטו".

07/12/2023

ישראל במלחמה | צילום: יונתן זינדל/פלאש90