גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
307

"מבנה של שני קבינטים פשוט לא עובד, זה קרקס"

ח"כ ולדימיר בליאק על התנהלות הממשלה בזמן המלחמה: "מבינים למה לא הצטרפנו" • הוסיף: "במישור החברתי כלכלי לחבריי מהמחנה הממלכתי אין שום השפעה"


על רקע המלחמה הקשה מול חמאס, זהו יומה ה־110, והתגברות הירי בצפון, עולה השאלה האם מתווה עסקת החטופים אכן יוביל לעסקה נוספת. מרכז האופוזיציה בוועדת הכספים חבר הכנסת ולדימיר בליאק שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5fm והתייחס לשלל הזירות. 

"אני חושב שהמענה שניתן ליישובים בצפון לא מספק", טען. "חייבים לשפר את הנושא הזה בתקווה שהתושבים יוכלו לחזור לבתיהם בקרוב, וגם אלה שעדיין לא מקבלים את הפיצוי ההולם יקבלו אותו. העסקים ממשיכים לספוג הפסדים ואין שום סיבה לבטל את מתווה הפיצוי. יכול להיות שצריך לשנות אותו, אבל בטח לא לבטל. צריך לתת לזה מענה גם בתקציב, ומענה יותר רחב חייבים לתת למילואימניקים ולמשפחותיהם, עד כדי כך שכל עסק צריך לקבל היום פיצוי מלא במסלול האדום. 

על מצבה של הממשלה, אמר: "הממשלה לא מתפקדת, וזו אחת הסיבות שצריך להחליף אותה. אנחנו מבינים מדוע לא הצטרפנו אז, המבנה של שני קבינטים פשוט לא עובד, זה קרקס. במישור החברתי כלכלי אני מסתכל על החברים שלי מהמחנה הממלכתי, אין להם שום השפעה, הם יותר ויותר מתפקדים כאופוזיציה בוועדות הכנסת. אחדות בעם היא חשובה, אך במערכת הפוליטית חשוב שיישמעו קולות אחרים. אנחנו חושבים שממשלה לא מתפקדת צריך להחליף, גם בזמן מלחמה. צריך ממשלה צרה עם ראש ממשלה שבאמת מחויב למאמץ המלחמתי ולא לקמפיינים הפוליטיים שלנו". 

24/01/2024

ולדימיר בליאק
ולדימיר בליאק | צילום: אריק מרמור, פלאש 90