גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
5744

"יש דברים שמסתובבים במסדרונות הכנסת"

אנה ברסקי ('מעריב') על גל השמועות בממשלה באשר לימים שלפני השבת השחורה • על ההתקדמות במו"מ לעסקת חטופים: "הפערים צומצמו, אף אחד לא אמר שחמאס ויתר על הדרישה שלו לסיום מוחלט של המלחמה"


חרף התנהלות המלחמה, זהו יומה ה־114, והניסיון להוביל לעסקת חטופים נוספת, חילוקי הדעות בין חברי הקבינט ממשיכים להסלים, זאת בין היתר באשר לסערת טלי גוטליב. הכתבת המדינית פוליטית אנה ברסקי ('מעריב') הביאה פרטים נוספים על המתרחש בקבינט. 

"מעבר לאמירות של ח"כ גוטליב, יש דברים שמסתובבים בחוגים הפוליטיים ובמסדרונות הכנסת, השמועות ותתי השמועות", תיארה. "לכן בא ראש השב"כ רונן בר ואומר 'בואו נשים לזה סוף'. להריץ קונספירציות שטוענות לבגידה זה צעד אחד יותר מדי. נתניהו מתייחס לדברים אמש במסיבת העיתונאים וחולק על רונן בר. הוא אומר שלהריץ קונספירציות זה לא נכון אבל מי שהחליט על ועדת הבדיקה זו אך ורק הממשלה ולא הגופים הכפופים לה, עם כל הכבוד לשב"כ. זאת אומרת שככל הנראה כן תקום ועדה אבל רק על ידי הממשלה, נתניהו אמר כשזה יקרה כשיגיעו לשלב הבדיקות. ככל הנראה לא נראה את הוועדה קמה מחר". 

עוד הוסיפה ואמרה, כי: "המסר שנתניהו מבקש להעביר הוא אותו מסר, גם אתמול, הוא חוזר על האמירה שאין לנו ברירה אלא להילחם עד השגת המטרות, סיום המלחמה, מיטוט שלטון חמאס והחזרת החטופים. הדברים באים על רקע פרסומים על לכאורה התקרבות במגעים להשגת עסקת חטופים חדשה. אם באמת נסתמך על מה שמפרסמים בתקשורת האמריקנית, דווקא העסקה די סותרת חלקית את חלק ממטרות המלחמה. הפערים אכן צומצמו, אף אחד לא אמר שחמאס ויתר על הדרישה שלו לסיום מוחלט של המלחמה, ואף לא אמר על מיטוט שלטון חמאס. כרגע מדובר על הפסקת אש ממושכת, עד חודשיים, ובישראל שואלים אם ניתן יהיה לחדש את הלחימה אחרי חודשיים של הפסקת אש". 

"בכל מיני הצעות שראינו לפני דובר על הגליית ראשי חמאס, וכאשר לא מדובר בעסקה כוללת אלא לכאורה זמנית, אין אזכור על מעמד אנשי חמאס", הדגישה ברסקי. "אם ישראל באמת מוכנה להסכים לשחרור טרוריסטים מבתי הכלא ולהפסקת אש באשר לסטטוס של סינוואר וחבריו הפער עדיין לא צומצם". 

28/01/2024

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו | צילום: חיים גולדברג\ פלאש90