גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
11607

"אנו בקונסטלציה פוליטית מורכבת - נתניהו צריך לבחור בין גנץ בן גביר"

שר הנגב הגליל והחוסן הלאומי חבר הכנסת יצחק וסרלאוף (עוצמה יהודית) על היום שאחרי הלחימה בעזה: "בכל מקום שאנחנו לא נהיה שם, החמאס יהיה שם - הנוכחות שלנו היא קריטית"


כיצד ייראה היום שאחרי המערכה הקשה בעזה? גדי נס דן על כך ב־104.5fm שר הנגב הגליל והחוסן הלאומי חבר הכנסת יצחק וסרלאוף (עוצמה יהודית), אשר הסביר מדוע הוא חושב שישראל צריכה להתיישב מחדש באזור ולהקים מחדש את גוש קטיף. 

לדבריו, "יש לנו הזדמנות לתקן את העוול ההיסטורי שנעשה לנו לפני 19 שנים - בכל מקום שאנחנו לא נהיה שם, החמאס יהיה שם. רוב העם בדעה הזאת ואני חושב שזאת דעה רציונלית, הגיונית ומעשית. הנוכחות שלנו היא קריטית, אנחנו רואים את זה כבר עכשיו - כשחיילי צה"ל נוסגים משטח מסוים, מחבלי חמאס מתארגנים שם מחדש. איפה ההיגיון? איפה הביטחון? אזרחי ישראל צריכים ביטחון, אנחנו לא רוצים עוד 19 שנה של טרור על הבתים שלנו. זו הדרך להחזיר ביטחון. צריך לתקן את העוול הזה. יש לנו תקווה לחזור לשם. אני הייתי שמח שבעולם יפתחו עיניים לגבי הכספים שמועברים לרשות הפלסטינית שגם מממנת, גם תומכת וגם מעודדת טרור".   

על תפקודו של משרדו השנוי במחלוקת, אמר: "היום כל בר דעת יודע שהמשרד שלנו הוא קריטי בסיוע לרשויות, במענה המיידי שאנחנו נותנים, בגמישות ובהקשבה. היום אף אחד לא מדבר על לסגור את המשרד, אלא אם כן הוא מדבר מפיסיציה. אני אדם ענייני, גם כשיש לי ביקורת אני מעביר אותה באופן ענייני. יש אנשים שבורחים בענייניות כי מבינים שאין להם טיעונים חזקים".   

בהמשך, עוד ציין כי "יש לנו נקודות לחץ והשפעה, אבל אנחנו נמצאים בקונסטלציה פוליטית מורכבת מאוד. לא הכל בשליטה שלנו. גנץ ואנשיו נכנסו לממשלה והם בעיניי שותפים לאותו מחנה קונספציה של לפני ה־7 באוקטובר.  ראש הממשלה נתניהו צריך לבחור בין בני גנץ והמחנה הממלכתי לבין איתמר בן גביר ועוצמה יהודית. הקו האדום שלנו הוא ברור, סיום המלחמה ללא ניצחון - לא תהיה ממשלה אם לא תהיה מלחמה".

עוד הבהיר כי "האמירה העקרונית שלנו היא שאנחנו נגד סיום המלחמה משום שזה מסכן גם את הלוחמים שלנו ופוגע בביטחונה של ישראל. אני הולך לנחם משפחות שכולות ואומרים לי שני דברים - שהם רוצים אחדות והם שלא נעצור את המלחמה. הם לא רוצים שהקורבנות שנפלו לא נפלו לשווא. אנחנו צריכים לסיים את המערכה, למוטט את החמאס. וצריך לעשות את זה עכשיו".    

לסיום, הסביר השר וסרלאוף מדוע בעיניי היינו כה חלשים ופגיעים ב־7 באוקטובר: "פשוט עצמנו עיניים. שבוע לפני אמרו לנו שהחמאס מורתע ואין לו עניין לפתוח במלחמה. אמרו לנו שאנחנו רוצים להביא אותם ליציבות כלכלית כי זה מה שייתן להם את השקט שהם צריכים. במילה אחת - קונספציה. קונספציה שהתפוצצה לנו בפנים ב־7 באוקטבר, אבל יש אנשים שעדיין מדברים באותם מושגים כאילו לא היה ה־7 באוקטובר". 

29/01/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90