גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
221

"המאבק בחמאס ימשך שנים"

יו"ר הוועדה לחיזוק ופיתוח הנגב והגליל ח"כ מיכאל ביטון (המחנה הממלכתי) על המלחמה בארגון הטרור חמאס: " לחטופים אין זמן, למלחמה עם חמאס יש עוד הרבה זמן וככה צריך להסתכל על זה"


גדי נס מרדיו צפון 104.5FM שוחח עם יו"ר הוועדה לחיזוק ופיתוח הנגב והגליל ח"כ מיכאל ביטון (המחנה הממלכתי)סביב המצב ביישובי אשכול. בתחילה, ביקש לחזק את יו"ר המועצה, ואמר: "קודם כל הוא גיבור ישראל, הוא איבד את שתי הרגליים שלו בצוק איתן. הוא הולך ומחזר על הפתחים. יש לו יישובים שהם חלק מהמועצה, אבל היא סגורה. אומרים ליישובים לשוב הביתה, אבל לאיזה בית הם יישובו? הטילו על גדי לגייס תרומות וכסף להתפנות למקומות, אבל אנשים שהתפנו נשארו עם חור בכיס. בואו תגמרו עם זה, אלו אנשים ששילמו את המחיר הכי כואב במלחמה הזו. זו המועצה ששלמה את המחיר הכי כואב באירוע. שר האוצר אומר לו 'אני על זה, אני אביא לך פתרון'. אנחנו לא נשתוק ולא נשקוט עד שישמעו אותנו".

על הקשר בין המחנה הממלכתי לממשלה: "בלי מיליארדים לתקציבים הקואליציונים לא ראינו אצלם הקשה. אנחנו באנו לנהל את המלחמה. הצבענו נגד התקציב כי לא יכולנו לקבל שבשעת מלחמה יהיו מיליארדים של כספים קואליציונים.

על שחרור החטופים אמר: "אנחנו לא נעצור את המלחמה, אף אחד לא יעצור את המלחמה. אנחנו חייבים להכות את חמאס. כולם מסתכלים על מה שיקרה בעזה. הלוחמים שלנו עושים עבודה מדהימה, ומי שמבקר אותם הוא חסר אחריות. בוא נצדיע למפקדי צה"ל ולוחמיו. תראה איזה אומץ לב של הצעירים האלה שזלזלו בהם. המאבק בחמאס ימשך שנים. אנחנו צריכים להכות אותו מסיבית, ולהוריד את הראש שלו אחר כך. עסקת שבויים וחטופים היא צו השעה. לחטופים אין זמן, למלחמה עם חמאס יש עוד הרבה זמן וככה צריך להסתכל על זה. עסקת חטופים תהיה במחיר יקר, אבל זו חובתינו המוסרית".

לסיום, התייחס למצב בצפון: "אני כל שבועיים בחניתה. הם אנשי מופת. אנחנו חובתינו להביא ביטחון - או במסלול מדיני או במסלול צבאי. או בכוח או במדיני. אנחנו קבענו אסטרטגיה נכונה - להכות את חמאס ולהילחם בו. אנחנו נצטרך להכריע גם את המצב בצפון". 

30/01/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90