גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
2401

"אני מציע שלא נשחק לידיו של סינוואר ונהפוך את סוגיית החטופים למחלוקת פוליטית"

יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט ח"כ עו"ד שמחה רוטמן (הציונות הדתית): "ערבים במדינות ערב רואים את המערכה בעזה כהישג של חמאס, כל זמן שזה המצב עדיין יהיה להם אינטרס להחזיק חטופים ולחטוף חטופים נוספים"


יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט ח"כ עו"ד שמחה רוטמן (הציונות הדתית) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על עסקת החטופים שעל הפרק והחשש מאי חזרה ללחימה במקרה של הפוגה ארוכה: 

על הדיונים בנושא עסקת החטופים טען: "עצם השיח, המציאות שבה אנחנו מנהלים בפורום ציבורי כזה שיח מראה שהחמאס עדיין לא הפנים את מה שצריך להפנים או במקרה הזה להיות מושמד. וראיתי הבוקר גם סקר שבודק את מצב הרוח בקרב ערבים 

"במדינות ערב גם הידידותיות לנו יותר וגם אלה שפחות שהם רואים את המערכה בעזה כהישג של חמאס, כל זמן שזה המצב נראה עסקאות שלא מתכתבות עם המציאות וגם עדיין יהיה להם אינטרס להחזיק חטופים ולחטוף חטופים נוספים, ואנחנו צריכים לוודא שכל אדם שעיניו בראשו בארצות ערב, בציבור הערבי ביו"ד ובעזה - במקום לבוא ולהגיד איזה גבר יחיא סינוואר תראו הצליח לחטוף ישראלים, יגידו אידיוט, מה הוא חוטף ישראלים? ובשנייה שאנחנו נייצר את המציאות הזו אז גם החטופים יחזרו לביתם. את המציאות הזו אפשר לייצר אך ורק בהפעלת הלחץ הצבאי והגברתו".

המשיך והתייחס לחשש מעצירה הלחימה לאחר הפוגה ארוכה של 150 ימים: "אני לא עוסק בתיאוריות, הממשלה כולה מחוייבת להמשך המערכה ולהמשך הלחץ הצבאי ולא לעצירה שלו, אני לא תמכתי בעסקה הקודמת אבל היו גם שיקולים כבדי משקל שהובילו גם את חברי המפלגה שלי לתמוך, ואנחנו יודעים שהייתה עצירה מסויימת אבל חזרנו אח"כ מיד ללחימה, לכן חייבים לוודא שאנחנו לא מייצרים אינטרס להמשיך בסדרת חטיפות ולוודא שלא מפלים בין דם לדם, שלא משאירים חטופים מסויימים לסוף, לדרוש ולהתעקש להשיב את כולם מיד. ולעמוד על תנאי העסקה הקודמת, גם בעסקה הקודמת הייתה התחייבות לביקורים של הצלב האדום וזה לא קרה. המשלחות ההומניטריות מגיעות לחמאס וזה לא מפוקח כמו שצריך,  גם זה חייב להשתנות אם אנחנו רוצים להפעיל לחץ על חמאס. יש לנו הרבה במה להשתפר כמדינה וכצבא בהפעלת הלחץ וככל שנעשה את זה גם הדיבורים על עסקה שיש בה פגיעה במטרות המלחמה ירדו ונצליח להשיג את המטרות שהן השבת החטופים והשמדת החמאס, ומי שחושב שאפשר לסיים את המערכה הזו בלי השמדה של החמאס, בלי לשנות את המשוואה והתפיסה היא לא דבר מנותק, אם האויבים שלנו לא יבינו שלחטוף יהודים ישראלים ממקומם, אגב יהודי העולם גם בסכנה שכזו. גם בצפון וגם ביו"ש וגם מול איראן וגם יהודי העולם".

עוד טען בנוגע לעיסוק בסוגיית החטופים בתקשורת: "אני מציע להימנע מחרושת השמועות, התפרסם בשבוע שעבר תכנית העבודה של הלוחמה הפסיכולוגית של יחיא סינוואר, וראינו כולנו מה מטרותיה ואני מציע שלא נשחק לידיו ונהפוך את סוגיית החטופים למחלוקת פוליטית - אין אדם אחד בישראל שלא מעוניין להחזיר את כולם. ועדיין מי שינסה להפוך את סוגיית החטופים למחלוקת פוליטית או לשהו שמפלג, יעשה מעשה נבלה שמסייע לסינוואר, ולחמאס, לחזבאללה ולאיראן ולא סתם הם משקיעים בזה מאמץ. העיסוק הציבורי והתקשורתי מחזק את החמאס. מי שמנהל משא ומתן על החטופים בכלי התקשורת עושה מעשה מופקר".

על גל האנטישמיות הגואה בעולם וגם על התנהלותם של יהודי העולם: "אירועי ה-7.10 גרמו להרבה מאוד אנשים לחשוב מחדש על סדרי העדיפויות שלהם ולהבין שאם מדינת ישראל לא תהיה בטוחה, יהודים בכל מקום בעולם אינם בטוחים, אני קיבלתי תחושות של אנשים שבתוך ניו-יורק באיזורים היהודיים שבעבר זה תמיד היה מובן מאליו שזה המקום הבטוח, והם מרגישים מאויימים, חווים חוויות אנטישמיות שמזכירות במדיה מסויימת את התחושות של יהודי גרמניה אחרי או בצמוד לליל הבדולח. ומה שראינו בשימוע על הקמפוסים - המקום שאליו הם שולחים את הילדים שלהם ללמוד, בקמפוסים של אוניברסיטאות העילית בארה"ב, קריאות להשמדת יהודים באשר הן עוברות בשתיקה ובסלחנות מצד ההנהלה כאשר שם אם תטעה בקריאה למישהו שרוצה שיקראו לו 'הם' ותקרא לו 'הוא' או 'היא', אז ממש יצלבו אותך אבל אם תקרא להשמדת יהודים אז זה תלוי בהקשר ואפשר לסבול את זה וזה דבר לגיטימי וזה חופש ביטוי - הדבר הזה זעזע את השקפת עולמם ואני חושב שבצדק".

עריכה אריק ברח"ד

04/02/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90