גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
160

"מי שאין לו משפחה חטופה שלא ייעץ למשפחות של החטופים"

איתן גונן, אבא של רומי החטופה המוחזקת בידי ארגון הטרור חמאס: "כשראש הממשלה אומר שאין לו יכולת להיכנס לנעליי אז הוא גם לא יכול להעביר עליי ביקורת, שכחו שהפקירו אותנו"


איתן גונן, אבא של רומי החטופה המוחזקת בידי ארגון הטרור חמאס שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על המציאות הקשה והתקווה לחזרתה של רומי הביתה:

"אנחנו מהיום הראשון בקשר רק עם קצין הקישור, הוא היחיד שמעדכן אותנו. אם היינו ניזונים מתקשורת ומשמועות היינו במצב יותר קשה, כרגע אנחנו מחכים לטלפון שיגיד לנו לאן להגיע כי רומי חוזרת".

כשנשאל מהיכן הכוחות והאופטימיות לחזרתה של רומי מהשבי השיב: "מה התסריט האפשרי? שנהיה על הרצפה? כשרומי תחזור היא תמצא משפחה שבורה? רומי תחזור והיא צריכה לראות את כולם עומדים בגאון ומחבקים אותה ולא נותנים לאף אחד לגעת בה חוץ מהרופאים הכי טובים בארץ ובעולם".

על הטענה כי העיסוק בנושא החטופים בתקשורת מסייע לחמאס ומקשיח את עמדותיו: "מה האלטרנטיבה? לא לעסוק בכך? שכל המשפחות של החטופים ישבו בשקט? מי שאין לו משפחה חטופה שלא ייעץ למשפחות של החטופים. אף אחד לא יכול להיות בנעלינו. ביום רביעי שעבר הייתי אצל כבוד ראש הממשלה נתניהו, ישבתי מולו ואחרי ששמע את כולנו הוא אמר 'אין לי יכולת להיכנס לנעליכם וגם לכם אין יכולת להיכנס לנעליי, אבל כשראש הממשלה אומר שאין לו יכולת להיכנס לנעליי אז הוא גם לא יכול להעביר עליי ביקורת, או להגיד לנו מה יותר טוב ומה פחות טוב. שכחו שהפקירו אותנו. אנחנו הופקרנו ב-7.10 ועד שרומי לא חוזרת ושאר החטופים אנחנו נמשיך להיות מופקרים, אולי מישהו פה התבלבל או שכח או חושב שהמצב של החטופים זה כבר מצב נתון. הכי מפחיד אותי שזה יהפוך לעניין שבשגרה. צריך לשמור את נושא החטופים כמטרת העל האומתית, חשוב לי שנתמודד עם זה כאומה ואני צריך את כולם איתנו".

עריכה: אריק ברח"ד

04/02/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש 90