ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
8005

"כולם יודעים שהצפון הרבה יותר מורכב והרבה יותר קריטי למדינת ישראל"

משה דוידוביץ', ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות: "אוי למדינה ולקברניטיה אם לא תהיה תכנית הרבה יותר גדולה מה-3.5 מליארד"


רוב הכסף שנתניהו הבטיח לפיתוח הצפון - הובטח כבר בעבר: "לא מדובר בכסף חדש" שבועיים אחרי שראש הממשלה קיים ישיבת ממשלה סמוך לגבול הצפון והצהיר בה על תוכנית בהיקף של 3.5 מיליארד שקל לפיתוח הצפון, שמאות מיליונים מתוכה יועברו מיידית - אף שקל עוד לא הועבר.

משה דוידוביץ', ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות: "אחרי 120 ימים סופסוף הגרי הביא התייחסות מקיפה לצפון, השאלה שלי היא אל מי הוא דיבר - אם הוא דיבר אלינו זה פחות מרגש ופחות מדבר אליי כי תושבי הצפון הם הגיבורים האמיתיים, בטח אלה שמפונים מביתם. אני קצת שמעתי כאילו מחשב מדבר". 

"אני לא נותן ציון גבוה לממשלה ולמה שקורה במדינה מאז ה-7.10, יחד עם זאת בנושא התכנית אני אומר, אני עדיין רוצה להיות אופטימי. אוי למדינה ולקברניטיה אם לא תהיה תכנית הרבה יותר גדולה מה-3.5 מליארד כי כולם יודעים שהצפון הרבה יותר מורכב והרבה יותר קריטי למדינת ישראל. צה"ל מודאג, אני מודאג, וכל מדינת ישראל צריכה להיות מודאגת ממה שקורה פה בצפון, ואם לא יתנו את הדעת אין עתיד למדינה".

לשיחה הצטרף דוד אזולאי, ראש המועצה המקומית מטולה: "ממשיכים לחטוף ולשמוע הצהרות ריקות מתוכן שלא נותנות אופק. אני מסתובב בחסות הערפל לאתר טילי נ"ט שנורו ביום רביעי, זו המציאות. במקביל שומעים הצהרות של דובר צה" ל שאני לא יודע מתי היה פה פעם אחרונה. גלנט שאמר שנחזיר אותם לתקופת האבן - באמירות אנחנו חזקים ובצד השני יש את חזבאללה שמכתיב לנו את קצב החיים".

והוסיף: "מי החליט על 3.5 מליארד? מה זה מצוץ מהאצבע? הם לא הבטיחו שנקבל את זה ואני גם לא בטוח שנקבל את זה. אני ל אמתעסק בזה, קודם נחזיר את הביטחון ואת התושבים לבתיהם ואח"כ נתעסק בתקציבים".

04/02/2024

צילום: יוסי זמיר/פלאש90