גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1343

"לשר לביטחון לאומי אני מציע להתעסק בביטחון ולא בהודעות לתקשורת"

שגריר ישראל לשעבר באו"ם ח"כ דני דנון (הליכוד): "צריך לתת אולטימטום לחזבאללה - או שיזוזו בטוב או שנזיז אותם".


שגריר ישראל לשעבר באו"ם ח"כ דני דנון (הליכוד) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על המשך הלחימה והיחסים עם האמריקאים:

"לאמריקאים יש אינטרסים משלהם, הם היו רוצים שננצח את המלחמה ונתקדם אבל הם גם קושרים לנו את הידיים. צריך להגיד להם שעם כל הכבוד להנחיות שלכם אי אפשר לנצח את החמאס בלי הפצצות מהאוויר. לפעמים צריך לעשות דברים בלי לשאול וננצח את הדבר הזה, דמיין שהיית בא לביידן ואומר חיסלנו את החמאס ונראה מה השלב הבא, הוא היה מאוד שמח. הוא מזדהה עם המטרה אבל בפועל הוא מרחיק אותנו ממנה".

על התקיפות בעזה ועסקת החטופים: "אם היינו ממשיכים באותה שיטת פעולה היינו רואים עוד חטופים חוזרים, אבל אנחנו מחכים לראות מה סינוואר מחליט? אנחנו מחכים להחלטה של המחבל הנתעב הזה?".

המשיך וטען: "צה"ל הרבה יותר חזק מחמאס, אם אתה פועל בצורה אגרסיבית, ככה אתה נלחם. אבל ברגע שאת המשאיר את האוכלוסיה ומנסה לפעול מסביב אתה מאוד מוגבל וקשה לפעול ככה".

על ההתבטאות לכאורה של נשיא ארה"ב ביידן כי נתניהו הוא 'בחור פאקינג רע': "יצאה הכחשה מוושינגטון ואמרו שזה לא נאמר, לשר לביטחון לאומי אני מציע להתעסק יותר בכיתות כוננות וכיתות נשק ולא בהודעות לתקשורת. כרגע כל שר צריך להתעסק בענייני משרדו ולהביא תוצאות. צריך להגביר את תחושת הביטחון ואם יש ויכוחים אז לנהל אותם בקבינט".

לסיום התייחס לגזרה הצפונית: "צריך לתת אולטימטום לחזבאללה שאו שיזוזו בטוב או שנזיז אותם. צריך להחליט על מועד שנותנים למחליטים את האפשרות, ונתמוך במהלך של הסכם מדיני".

06/02/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90