גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
100

"הבחירות לא קרובות"

הפרשן הפוליטי של ישראל היום מתי טוכפלד: "6 ח"כים שבאו ואמרו לנתניהו ש'ממשלת הימין חשובה ממך' - ברור לכולם שאם תעלה ממשלת שמאל בזמן הקצר הזה היא יכולה לעשות הסכמים נוסח אוסלו"


הפרשן הפוליטי של ישראל היום מתי טוכפלד שוחח עם גדי נס על התנהלות הממשלה ורוה"מ בפרט: "נתניהו יודע שבסופו של דבר בני גנץ, אייזנקוט, לפיד וליברמן הם משענת קנה רצוץ. הם נותנים תמיכה לזמן מסויים או לנושא מסויים ובסופו של דבר הוא יקבל את התמיכה מ-64 מנדטים שהוא לא יעזוב אותם ולא ינטוש אותם. הוא מעדיף את בן גביר על לפיד כי בן גביר יתן לו תמיכה גם אחרי המלחמה ולפיד לא. ברור שהבחירה היא ב-64 מנדטים של הימין ועם זה הוא ילך".

עוד התייחס לדיונים בנושא עסקת חטופים: "עסקת חטופים כפי שמדובר עליה זה די מתמסמס, אולי תהיה עסקה אבל לא בתנאים שאנחנו מדברים עליהם שבועיים. עסקה כזו הייתה מעמידה בשאלה את היכולת של הקואליציה לשרוד אותה. מצד שני כולם מסכימים שלא עושים עסקה בכל מחיר, אם חמאס דורש את הפסקת הלחימה כולם מסכימים שאי אפשר להיענות לדרישה כזו לכן כרגע אין עסקה. עסקה כפי שדובר עליה הייתה מעמידה בסימן שאלה את הממשלה".

עוד הבהיר: "הבחירות לא קרובות. כמובן שלא הכל תלוי בנתניהו. 6 ח"כים שבאו ואמרו לנתניהו ש'ממשלת הימין חשובה ממך'. כלומר שלא יהיה רוב להקדמת הבחירות וגם אם יהיה מישהו אחר מהליכוד. כל מי שעיניו בראשו רואה שאנחנו בשנה מאוד גורלית גם מבחינה מדינית. השנה האחרונה גם של ביידן שלוחץ על תכנית שתי המדינות. ברור לכולם שאם תעלה ממשלת שמאל בזמן הקצר הזה היא יכולה לעשות הסכמים נוסח אוסלו. בקבינט המלחמה יש שרים שלוחצים על ראש הממשלה לעשות דיון בדיוק על הדבר הזה. כולם רוצים לשמוע שישראל לא כובשת את עזה ושאנחנו יוצאים משם והם לוחצים על זה יחד עם ביידן".

06/02/2024

בנימין נתניהו | צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ