ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
155

"אנחנו צריכים להיות מוכנים למי שיפתיע ראשון - חזבאללה או צה"ל"

בני בן מובחר, ראש מועצה אזורית מבואות החרמון: "זו תקופה שיכולה להיות עם המון סדקים בקטע החברתי ואנחנו צריכים לדעת שבסוף אנחנו צריכים להחזיר אותם הביתה ולדאוג שהקהילה לא תתפורר"


בני בן מובחר, ראש מועצה אזורית מבואות החרמון שוחח עם ליאת רון ברדיו צפון על מצב הישובים בצפון והקושי הכלכלי בתקופת המלחמה: "מרגליות ללא חשמל מאתמול בלילה, צה"ל וחברת חשמל לא יכולים לטפל מבחינה בטחונית. אנחנו עובדים על גנרטורים, זה לא נותן מענה ללולים שפזורים. אין מטיילים אז העסקים במצב לא טוב. כשמדברים על מקדמות ופיצויים צריך להבין שיש פה אנשים שצריכים לחיות ולשלם לעובדים המציאות נכפתה עליהם".

כשנשאל מדוע ראשי המועצות לא פונים לממשלה במחאות על המצב בצפון כפי שנעשה בדרום: "אני חושב שכרגע בצפון הייתה ישיבה מכובדת ולא בגלל שהיא הייתה במבואת החרמון, צריך לחכות ההחלטה תעבור. אנחנו פה בסוג של לחימה לא פשוטה עם עליות מדרגה יומיומיות ואנחנו צריכים להיות ערוכים ומוכנים למי שיפתיע ראשון - חזבאללה או צה"ל וכנראה שלא נהיה מודעים לרגע שזה יקרה אבל צריך להיות מוכנים ואנחנו מרגישים שזה הולך לקרות. כרגע זה יהיה בזבוז זמן ודלק לעלות לירושלים".

לסיום אמר: "אנחנו צריכים לתמוך ולתת את המעטפת לאוכלוסיה, ולראות איך שומרים על הקהילתיות, חייבים לשים לב לעניין הזה ולטפל באופן הכי רגיש. גם אם יש אמירות כאלו אחרות, לתת הכל למפונים על מנת שיעברו את התקופה הזו. זו תקופה שיכולה להיות עם המון סדקים בקטע החברתי ואנחנו צריכים לדעת שבסוף אנחנו צריכים להחזיר אותם הביתה ולדאוג שהקהילה לא תתפורר. הקהילה הזו תהיה חזקה וגם לראות את אלה שעוזבים את המלונות ושוכרים דירה, לדאוג שהילדים יהיו עם חינוך".

06/02/2024

צילום: יעקב לדרמן/פלאש90