קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
830

"התנצלות הרמטכ"ל היא מאה אחוז. יש חשד כלפי מתנחלים עם הקמפיין המרושע מארה"ב"

אלוף (מיל') גרשון הכהן ("הביטחוניסטים") : "כל הקמפיין יש לו תכלית אחת: להשחיר את יהודי יהודה ושומרון לאפשר תכנית מרושעת חסרת היגיון להקים מדינה פלסטינית ביהודה ושומרון"


אלוף (מיל') גרשון הכהן ("הביטחוניסטים") שוחח הבוקר עם יואב מינץ בתוכנית "קפאין" ברדיו צפון 104.5fm על התרגיל ביו"ש בו דימו חטיפת פלסטינים על ידי מתנחלים ועל התנצלות הרמטכ"ל בנושא:

"התנצלות הרמטכ"ל על התרגיל היא מאה אחוז. אנשים נפגעו, יש תחושה שיש חשד כלפי המתנחלים עם הקמפיין המניפולטיבי שבא מארה"ב על אלימות מתנחלים. זה מניפוליטיבי. זה שקר. אין דבר כזה כמעט. בעיקר בהשוואה למה שעושים פלסטינים ביהודה ושומרון, כמה זריקות אבנים, ירי - מול מה שעושים תושבים יהודים. כל הקמפיין הזה יש לו תכלית אחת, להשחיר את יהודי יהודה ושומרון כדי לאפשר את התכנית המרושעת החסרת כל היגיון להקים מדינה פלסטינית מלאה ביהודה ושומרון. לכל תרגיל יש המון תרחישים, אף אחד לא יכול לרדת לרזולוציה של כל שורות התרחישים, אבל לעשות תרגיל ששם מתנחלים במקום שהם חוטפים נער פלסטינים, ויש לזה גם שם ומקום - חוות גלעד, למה להגיד על אנשי חוות גלעד שהם עלולים לעשות דבר כזה? כל תרגיל מהסוג הזה בפיקוד המרכז הוא רגיש מאוד. בהחלט לא פשוט ונכון עשה הרמטכ"ל שהתנצל".

עוד התייסח ללחימה בעזה: "בעזה צריך להמשיך בלחץ צבאי. זה ברור. קשה לדעת אם זה יביא לעסקת חטופים. ההישגים של צה"ל גבוהים. צה"ל בתנופה, צריך לעשות ניצול הצלחה במלוא הקצב, לא לתת לאויב להתארגן. צה"ל מתאים את שיטות הלחימה, לצה"ל יש כוחות עם יחידות עילית להילחם בתוך המנהרות שזה דברחסר תקדים, מה שבנה חמאס בעזה לא היה דבר כזה בעולם. גם לבר כוכבא היו מנהרות. צה"ל עושה את זה במקצועיות וצריך להמשיך. האיש הזה סינוואר מכיר את דרכי המילוט, יכול להיות שנגיע אליו אי אפשר לדעת, דברים קורים במקרה ויכול להיות שזה יקרה. לא בהכרח נגיע למלחמה בצפון. בכל דרך צריך להחזיר את התושבים גם אם איום חזבאללה לא יוסר במלואו, אם לא תהיה מלחמה והארוע יירגע זה לא אומר שלא תהיה מלחמה בעתיד".

07/02/2024

צילום: גרשון אלינסון/פלאש90